Čtvrtek 20. 6. 2024  |  Svátek má: Květa
Počet článků: 11
Kniha jeden z nás lže

Recenze knihy Jeden z nás lže

26. 11. 2023Máte rádi vtáhnutí do napínavého detektivního žánru? Tak je román Jeden z nás lže právě pro vás. Autorkou je Karen McManusová.

Děj se odehrává v Americe na Bayviewské střední, kde
Petr a Lucie; nakreslila Adéla Dostálková

Petr a Lucie

23. 4. 2015Pro všechny milovníky románů jsem si připravila recenzi knihy Petr a Lucie. Jde o milostnou novelu spisovatele Romaina Rollanda, která popisuje kousek ze života dvou mladých Francouzů v době první světové války.

Osmnáctiletý mladík Petr Aubier bydlí v bohaté rodině. Jednoho dne, při podzemní mačkanici uprostřed pařížského metra, se setká s dívkou svých snů. Lucie je z chudé čtvrti na kraji města a žije sama s matkou.
Pátračka Gilda; ilustrační foto

Jennifer Allisonová: Pátračka Gilda, díl 1.

10. 10. 2014První díl z pětidílné série detektivních příběhů zaměřených na paranormální jevy je určen dívkám od 11 let.

O čem kniha je:
Gildě začínají prázdniny a ona se rozhodla, že pojede do San Franciska za strýčkem a sestřenicí Julií. Gilda má ve zvyku na každém kroku řešit záhady. Tyto prázdniny nejsou výjimkou.

Na zahradě domu v San Francisku stojí věž, uzamčená věž.

Jan Werich: Fimfárum

16. 11. 2012
Fimfárum - nakreslila Adéla Dostálková Fimfárum - nakreslila Adéla Dostálková

Knihu Fimfárum, se kterou vás chci seznámit, možná někteří již viděli zfilmovanou. Přesto stojí zato si ji přečíst, protože kniha vám poví víc.

Jedná se o 9 pohádek, které jsou vtipné a poučné zároveň. Jejich názvy jsou:

• Až opadá listí z dubu
• Franta Nebojsa
• Splněný sen
• Lakomá Barka
• Fimfárum
• Paleček
• Hrbáči z Damašku
• Tři sestry a jeden prsten
• Moře, strýčku, proč je slané?
Kuky se vrací - nakreslila Adéla Dostálková

Jan Svěrák: Kuky se vrací

27. 9. 2012Tentokrát bych vám chtěla doporučit k přečtení knížku Kuky se vrací, která byla i zfilmována a je doporučena čtenářům od 6 let.

Protože má Ondra astma, maminka mu jednoho dne vyhodí Kukyho do popelnice a tak, díky Ondrově dětské fantazii, se začíná odehrávat Kukyho dlouhá cesta za dobrodružstvím. Octne se ve světě lesních zvířat a bytostí, poznává kapitána Von Hergota – strážce lesa, který se stane jeho kamarádem i ochráncem a pomáhá mu při návratu domů.
Lovci mamutů - nakreslila Adéla Dostálková

Eduard Štorch: Lovci mamutů

6. 5. 2012Další zajímavou knihou k přečtení jsou Lovci mamutů. Knížka nás nejen pobaví a poučí, ale je i plná napětí. Zároveň rozšíří naše znalosti o pravěku, což se nám bude hodit v hodinách dějepisu.

Kniha pojednává o věstonické tlupě, která se později spojí s tlupou silnější, než je ona sama. Ocitneme se v pravěku, kdy k zajištění základních životních potřeb, jako je jídlo, oheň, obydlí, bylo potřeba odvahy, síly a možnosti spolehnout se jeden na druhého.
Letopisy Narnie - nakreslil Ondřej Beneš

C. S. Lewis - Letopisy Narnie – Lev, čarodejnice a skříň

9. 3. 2012Příběh se odehrává během 2. světové války. V Anglii žily čtyři děti: Petr, Zuzana, Edmund a Lucie. Kvůli válce je rodiče poslali na venkov do domu svého strýce. Jeho dům je ale velký a plný překvapení, a proto Lucka (nejmladší ze sourozenců) objeví tajemnou skříň, ve které je schován tajemný svět – Narnie.
Čtenář - nakreslila Adéla Dostálková

Astrid Lindgrenová - Děti z Bullerbynu

6. 3. 2012Chtěla bych vám doporučit knihu Děti z Bullerbynu, kterou napsala Astrid Lindgrenová.

Tato kniha je velmi pěkně napsaná a ilustrovaná, a přestože je určena pro děti od šesti let, může si ji oblíbit i dvanáctiletý žák nebo žačka. Vypráví o malé vesnici Bullerbyn, ve které jsou pouze tři statky: Norrgården, Mellångarden a Sörgården.
Kniha Hostitel

Stephenie Meyer – Hostitel

16. 11. 2010Tento sci-fi román vypráví příběh Poutnice (později Wandy), která přiletí na Zem a jako hostitele jí přidělí dívku jménem Melanie. Problém nastane, když Poutnice zjistí, že Melanie není mrtvá a dokonce s ní začne mluvit. Poutnice postupně začne toužit poznat Melaniny známé – jejího bratra Jamieho a přítele Jareda, kteří se skrývají před vetřelci.

Peter Freund: LAURA A DOBRODRUŽSTVÍ AVENTERRY

1. 2. 2006 Tato kniha vypráví o zdánlivě obyčejné dívce Lauře Leandrové, jejíž matka zemřela při autonehodě a její otec se znovu oženil ale asi před rokem záhadně zmizel. Nyní se o Lauru a jejího bratra Lukáše stará jejich macecha Sandra.

Christopher Paolini: ERAGON

31. 1. 2006Eragon žije ve vesnici Carvahall v království, jemuž vládne krutý Galbatorix. Odpradávna v něm stojí na straně dobra Dračí jezdci, ochránci země vládnoucí kouzly, která jejich bojovému umění dodávají větší sílu.
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce