Pondělí 17. 6. 2024  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 11

Stephenie Meyer – Hostitel

Rubrika: Volný čas » Knihy
Lenka Hošková  16.11.2010
Tento sci-fi román vypráví příběh Poutnice (později Wandy), která přiletí na Zem a jako hostitele jí přidělí dívku jménem Melanie. Problém nastane, když Poutnice zjistí, že Melanie není mrtvá a dokonce s ní začne mluvit. Poutnice postupně začne toužit poznat Melaniny známé – jejího bratra Jamieho a přítele Jareda, kteří se skrývají před vetřelci.

Povede se jí je najít s Melaninou pomocí, jenže oni v ní vidí nepřítele a vězní ji. Postupem času se jí podaří získat jejich důvěru a nakonec se přes protesty Jamieho a Iana, který se do ní zamiluje, rozhodne vzdát se života na zemi ve prospěch Melanie. Jaké je její překvapení, když se probere a zjistí, že jí sehnali nové tělo. Nakonec při obvyklé výpravě pro jídlo narazí na skupinu lidí, kterým se také povedlo uniknout a zjistí, že takových skupinek se skrývá ještě několik.

Citát:
„Kdysi mě varovali, že začátek připomíná konec. Tentokrát mi ale konec přinesl větší překvapení než v kterémkoliv z předchozích devíti životů. Větší než byl ten skok do výtahové šachty. Očekávala jsem, že nebudu mít žádné vzpomínky, žádné myšlenky. Co je tohle za konec?“

O knize:
Hostitel vyšel v nakladatelství Little, Brown & Company v roce 2008. V originálu má kniha 616 stran v 59 kapitolách. V roce 2009 vyšla kniha i u nás v nakladatelství Tatran. Přeložila ji Petra Klůfová.

Kniha Hostitel Kniha Hostitel


Film:
Stejně jako ságu Stmívání nechá autorka zfilmovat i Hostitele. Film se bude natáčet na podzim a do kin v USA by se měl někdy na začátku roku 2011. Na českou verzi filmu si samozřejmě ještě počkáme. Film bude režírovat Andrew Niccol a v hlavních rolích si zahrají například Sophie Bush, Jensen Ackles, Josh Hutcherson, Ian Sommerhalder a Sam Elliot.

O autorce:
Stephenie Meyer se narodila 24. 12. 1973 v Hartfordu (Connecticat) a vyrůstala ve Phoenixu (Arizona). Má pět sourozenců, všechna jejich jména se objevují v sáze Stmívání. Chodila na vysokou školu do Prova (Utah). V roce 1994 si vzala svého manžela a má s ním 3 děti.

Kromě Hostitele napsala 4 díly Stmívání nazvané Stmívání (Twilight), Nový měsíc (New moon), Zatmění (Eclipse) a Rozbřesk (Breaking dawn). Začala psát i 5. díl nazvaný Půlnoční slunce (Midnight sun), ale po tom, co její známí zveřejnili na internetu prvních několik kapitol se rozhodla, že 5. díl nedopíše. Místo toho se začala soustředit na knihu Krátký druhý život Bree Tannerové (The second short life of Bree Tanner) kde popisuje pocity novorozené upírky Bree z 3. dílu Stmívání.
Počet zobrazeni celkem: 5374
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 20
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce