Pondělí 17. 6. 2024  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 11

Christopher Paolini: ERAGON

Rubrika: Volný čas » Knihy
Jana Hlavinková  31.1.2006
Eragon žije ve vesnici Carvahall v království, jemuž vládne krutý Galbatorix. Odpradávna v něm stojí na straně dobra Dračí jezdci, ochránci země vládnoucí kouzly, která jejich bojovému umění dodávají větší sílu.

Eragon, který nemá otce, jednoho dne najde v lese naleštěné kamenné vejce, z nějž se vylíhne dračice Safira. Právě ona je jedním z prostředníků, kteří mají Eragona dovést k poznání, kdo je jeho otec i jaký osudový úkol byl pro něj před lety vybrán. Patnáctiletý Eragon zjistí, že je Dračím jezdcem, na kterého čeká boj ze zlem.

Dnes už jednadvacetiletý autor světově úspěšného fantasy románu Christopher Paolini dal Safiře do vínku nejen přátelství s Eragonem, ale i vtip a smysl pro svobodu. Když chytí orla, místo aby ho snědla, pustí ho na svobodu se slovy: "Žádný nebeský lovec by neměl své dny skončit jako něčí kořist. Je lepší žít v letu než přišpendlený k zemi."

Elfové, trpaslíkové, kočkodlakové, to všechno jsou nadpřirozené bytosti, které tvoří naprosto přirozenou součást Eragonova světa. Jeho cesta se v prvním díle zastavila po souboji s krutým Stínem.

Kniha Eragon má velice napínavý konec, který se zdá neurčitý.To proto, že již vyšel druhý díl s názvem Eldest, ve které se dozvíme například to, jak bude probíhat Eragonova cesta k elfům, co bude obnášet další chlapcův výcvik a jistě také něco o intrikách krále. Více ale až někdy příště...
Počet zobrazeni celkem: 4749
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 28
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce