Pátek 24. 5. 2024  |  Svátek má: Jana
Počet článků: 46

Jak vidím Nezamyslice já….

Rubrika: Region
Veronika Dosoudilová  29.10.2016
Nezamyslice. Pod názvem Nezamyslice si vybavím větší obec nedaleko Prostějova. Je to má rodná obec, ve které bydlím 14 let. Za těch 14 let se toho hodně změnilo. Vybudovali nám tu novou mateřskou školu pro ty nejmenší děti.

Mateřská škola Nezamyslice; nakreslila Adéla Cesarová Mateřská škola Nezamyslice; nakreslila Adéla Cesarová


I základní školu nám tady za těch 9 let, co do ní chodím, dost vylepšili. Na školu si nemohu nějak moc stěžovat, až na to, že nám začíná již v 7:30 hodin. Nezamyslice umožnují jak škole, tak školce pořádat různé školní akce v obci.

Masarykova ZŠ; nakreslila Alexandra Meldušková Masarykova ZŠ; nakreslila Alexandra Meldušková


Dřív jsme tu měli jen starý kulturní dům a k tomu letní kino. Dnes tady již máme velké SRC (sportovní relaxační centrum). Nachází se tam velká hala na sportovní akce, turnaje či školní přátelská utkaní. V druhé části centra se rozkládá kulturní sál sloužící ke kulturním akcím, plesům, školní akademii či ke slavnostnímu rozloučení s 9. ročníkem. Tento rok nám přistavěli k SRC nové víceúčelové hřiště, které jsme jako třída zatím vyzkoušeli při otevírání a při sportovním dnu.

SRC Nezamyslice; nakreslil Patrik Havlíček SRC Nezamyslice; nakreslil Patrik Havlíček


Na akce organizované obcí a mažoretkami si nelze stěžovat. V zimě a na jaře jsou to plesy pro dospělé (šibřinky, sportovní, mažoretkový a další, …). V létě je to pálení čarodějnic s dětským programem a následně večerní zábava. Asi zatím nejúspěšnější akcí našich mažoretek je zimní - letní olympiáda. Tato akce mívá neuvěřitelně bohatý program, u kterého se nelze nesmát, samozřejmě po dnu plném smíchu je na řadě večerní zábava.

Každý rok v září se tu konají letos již XVI. svatováclavské slavnosti neboli hody. Slavnosti trvají 7 dní od 22. 9. do 29. 9. a k tomu letos přidali novou akci, a to sjezd rodáků.
Zájmové kroužky jsou tu také, jak pro kluky, tak pro holky. Kluci tady mají fotbal, florbal, kolovou a hasiče. Pro holky je tady toho málo, spíš jsou tu jen mažoretky.

Na vyblbnutí pro děti tady máme dětské hřiště neustále plné dětí. Druhé, ale už malé hřiště, máme ještě u nádraží. Děti chodí spíš na to velké než na to malé, protože to velké je o hodně lepší. Najde se tu i velké fotbalové hřiště pro fotbalisty. Nesmí se zapomenout ani na naše psí kamarády, kterým slouží psí hřiště hned vedle toho fotbalového.

Dětské hřiště Nezamyslice; nakreslila Simona Procházková Dětské hřiště Nezamyslice; nakreslila Simona Procházková


Z Nezamyslic vedou dvě cyklostezky. Jedna směrem na Mořice, Němčice a ještě dál. Druhá vede na dvě strany. Jedna strana vede pouze do Dřevnovic a druhá vede směrem na Tištín, Koválovice, Prasklice a ještě dál.

Nezamyslice mám ráda a jsem ráda, že bydlím zrovna v takové obci plné zábavy.
Počet zobrazeni celkem: 4399
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 327
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce