Pondělí 17. 6. 2024  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 11

Recenze knihy Jeden z nás lže

Rubrika: Volný čas » Knihy
Elen Tománková  26.11.2023
Máte rádi vtáhnutí do napínavého detektivního žánru? Tak je román Jeden z nás lže právě pro vás. Autorkou je Karen McManusová.

Děj se odehrává v Americe na Bayviewské střední, kde zemře žák Simon Kelleher. Simon je „školní rbna“, která odkrývá a zveřejňuje tajemství svých spolužáků a žáků celé školy. Dopady a následky bývají poněkud drsné, nikomu bych je nepřála.

Kniha jeden z nás lže Kniha jeden z nás lže


Jednou se čtyři žáci - Addy, Cooper, Bronwyn a Nate - ocitnout po škole. Kvůli používání telefonů v hodině a jsou potrestáni. Mezi nimi je i Simon, který dostane alergický záchvat, na který později zemře. Jeho smrt se později ukáže jako vražda a čtyři svědci se stanou hlavními podezřelými. Každý z nich skrývá své největší tajemství, který Simon odhalil, ale zatím nezveřejnil. Proto se usilovně
snaží, aby jejich tajemství nevyplouvala na povrch a neodhalila se.

Vraždu začne vyšetřovat policie, která se čím dál častěji pohybuje v prostorách školy. Časté výslechy
v ředitelně i na policejní stanici, alibi a hledání důkazů trvá neskutečně dlouho. Čtyři hlavní podezřelí získají přezdívku Klub vrahů, za které je považuje nejen škola ale i okolí. Začnou se potají scházet a uvažovat nad svou situací, která není komfortní, a sami se snaží přijít na to, kdo je skutečným
vrahem.

PLUS - Na knize se mi líbil námět a celé téma příběhu. Knihu bych doporučila spíše starším dětem -
z důvodu některých pasáží a obsahu, které nejsou vhodné pro mladší. Knihu čeká pokračování s názvem Jeden z nás je na řadě.

Autorka těchto známých detektivních románů vydala spoustu dalších děl, která mají také napínavý děj
a strhující zápletky.
Počet zobrazeni celkem: 614
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 267
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce