Pondělí 17. 6. 2024  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 5
Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš

Hrad Rothburg

17. 6. 20155. díl – Závěrečný útok

Nastal ten očekávaný den a vojska na obou stranách se probouzí s neklidem v sobě. Ten den vládla naprosto temná atmosféra. Za rozbřesku se tábor obléhatelů zbořil, uhasily se vodou poslední ohnivé uhlíky v tábořištích, schovávaly se stany a brzo byla vojska připravena k boji.
Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš

Hrad Rothburg

8. 4. 20154. díl - Přípravy

Vladislav se při čtení dopisu od Maxmiliána velmi zděsil a tvrdil, že musí Barbuchu zastavit. A proto poslal zpětnou zprávu Maxmiliánovi o tom, ať se připraví na válečné tažení proti Barbuchovi.
K Barbuchovi se ovšem doneslo, že by na něho měly být zaměřeny nemalé útoky v příštích dnech. Proto začal rychle stavět opevnění a verbovat vojáky.
Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš

Hrad Rothburg

7. 3. 20153. díl – Zpráva

Na druhý den Maxmilián zdvojnásobil stráže a pravil: „O tom včerejšku… písaři?“
„Ano, vaše výsosti?“
„Dnes ráno za mnou přijď a napíšeme zprávu králi Vladislavovi o tom, co se včera stalo!“
„Ale jistě výsosti, takové přepadení hradu by nemělo být utajené.“
Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš

Hrad Rothburg

25. 1. 20152. díl – Přepadení

Hned další den svolal Barbucha na svém hradě radu, kde všechny své plány přednesl: „Uděláme to takhle. Moji muži se převlečou za loupežníky a budou až do signálu čekat na východní straně v černém lese. Na tady velitelův pokyn překročíte řeku Akyab na východě a co nejrychleji zaútočíte na východní stranu hradu.
Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš

Hrad Rothburg

2. 12. 20141. díl - Život na hradě

Máte rádi dobu králů, rytířů, soubojů a bitev? Pak si přijdete na své. :-) Přinášíme komiks na pokračování doplněný o textovou formu, pro ty, kteří chtějí vědět víc.

Žil byl na hradě Rothburg u východní řeky Akyab jeden hodný panovník jménem Maxmilián. Na západě byly hory Zkázy a za nimi poušť Lombida. Celý hrad obklopoval černý les plný hrůzy.
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce