Pondělí 17. 6. 2024  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 5

Hrad Rothburg

Rubrika: Komiks » Hrad Rothburg
Šimon Beneš  2.12.2014
1. díl - Život na hradě

Máte rádi dobu králů, rytířů, soubojů a bitev? Pak si přijdete na své. :-) Přinášíme komiks na pokračování doplněný o textovou formu, pro ty, kteří chtějí vědět víc.

Žil byl na hradě Rothburg u východní řeky Akyab jeden hodný panovník jménem Maxmilián. Na západě byly hory Zkázy a za nimi poušť Lombida. Celý hrad obklopoval černý les plný hrůzy. Za řekou Akyab se rozkládal hrad mocného a krutého čaroděje Barbuchy, který měl tak špatnou pověst, že se o něm pořád mluvilo, i když to bylo zakázáno.

Barbucha se chtěl slavně zmocnit hradu Rothburg a připravit Maxmiliána o panství. Také Vladislav, král celé země, měl s krvelačným Barbuchou špatné vztahy. Maxmilián byl velmi mladý a nezkušený, a proto ani zdaleka netušil, jak může být Barbucha zlý, ale Barbucha měl vše
promyšlené.

Hrad byl kamenný, nádherně lemovaný a krásně vyzdobený různými dekoracemi, ovšem jen vevnitř nebo v místnostech hradu. Hrad měl čtyři křídla, jednu bránu a dokonce i únikový východ vzadu směrem k horám Zkázy. Hrad měl šest věží a jedno velké nádvoří a uprostřed nádhernou fontánu. Uvnitř se nacházelo spoustu místností a chodeb, ve kterých se dalo snadno zabloudit. Nejdůležitějšími místnostmi jsou vstupní hala, kde často panovník vítá pozvané hosty, sklad, kuchyně a různé komnaty, jak pro hradního pána, tak i pro hosty. Ve skladu bylo dost jídla pro všechny. Hrad chránili stateční rytíři a strážci. Maxmilián stanovil nový pořádek. Každý den, vždy ráno, se král s dětmi cítili odpočatě, neboť peřiny, které vyrobily služebné, byly měkké a příjemné.

Probudil je mírný vánek, šumění lesů a zpívání ptáků. Kuchařky vždy připravují snídani a všichni si jejich práci pochvalovali. Oběd byl většinou v pravé poledne. Panovník měl nejraději pořádného kance. I turnaje byly velmi vítané a velmi oblíbené, alespoň pro Maxmiliána. Na hradech se konaly
slavnosti a Maxmilián dále konal svoji povinnost, a to chránit a dodržovat hradní zákony.

Vladislav na dalekém hradě mohl klidně spát, zato Barbucha přemýšlel, jak se zmocnit hradu. Na
zítřek svolal radu...

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš


Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš
Počet zobrazeni celkem: 3077
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 19
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce