Pondělí 17. 6. 2024  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 5

Hrad Rothburg

Rubrika: Komiks » Hrad Rothburg
Šimon Beneš  17.6.2015
5. díl – Závěrečný útok

Nastal ten očekávaný den a vojska na obou stranách se probouzí s neklidem v sobě. Ten den vládla naprosto temná atmosféra. Za rozbřesku se tábor obléhatelů zbořil, uhasily se vodou poslední ohnivé uhlíky v tábořištích, schovávaly se stany a brzo byla vojska připravena k boji.

Zlotřilý Barbucha viděl ze svého hradu jen pouhý dým, který přesně ukazoval na Maxmiliánův a Vladislavův tábor. Barbucha vyhlížel vojska obléhatelů, avšak žádná neviděl. Vojska čekala v černém lese. Zhruba v devět hodin si vládci domluvili plán, jak zaútočit a o chvíli později se stalo tohle.
Maxmilián najednou vyjel s 30 štítnicemi na pláň, kde stál Barbuchův hrad. Jeli vpřed a vpřed. Barbuchovi lukostřelci stříleli, ale míjeli stále a stále. Šípy padaly jako kroupy při velké bouři. Štítnice měly za úkol zaměstnat Barbuchu alespoň na nějakou dobu, aby mohl král Vladislav obejít nepozorovaně Barbuchův hrad a zaútočit z druhé strany. Tento plán Barbucha nečekal a až do poslední chvíle o tomto chytrém plánu nevěděl.

Vojáci se štítnicemi se už stahovali, neboť dostali zprávu, že král Vladislav již obešel hrad a čeká na útok. Z 30 štítnic ztratil Maxmilián zhruba 8. Král Vladislav najednou vyjel z lesa a zaútočil i s Maxmiliánem na Barbuchův hrad.

Byl to útok ze dvou stran. Během chvíle tu nastala obrovská bitva. Šípy lukostřelců byly ostré a nedalo se jim vyhnout. Vojáci s beranidly pelášili k branám a po pěti minutách již byla brána vyvrácena. Šípy se zabořily do několika vojáků a mnohým způsobil smrt. Bohužel Maxmilián ztratil téměř polovinu svých mužů a po proniknutí do hradu se stále počet zmenšoval. I Vladislav měl ztráty, ale ne zdaleka tak velké. Vladislav se chvíli zdržel u protější brány, ale potom se vydal do hradu. Bojovalo se tam na život a na smrt. Šípy různě létaly. Brnění cinkalo a na mnoha místech šlo slyšet pronikavé praskání hořícího dřeva, neboť hrad byl celý v plamenech. Nyní měl Barbucha zhruba 600 vojáků a Maxmilián s Vladislavem měli necelých 500.

Vojáci Maxmiliána však byli velmi dobří na střelbu z luku a kuše a Vladislav měl dobré vojáky na blízko, a tak se vzájemně podporovali. Byli dobře domluvení. Touto spoluprací si zajistili vítězství.

Za zhruba hodinu bylo po boji a Vladislav a Maxmilián slavili výhru. Barbucha byl poražen! Všude ležely trosky, slyšet byly ještě plápolající ohně a všude byl zmatek. Panovníci sice vyhráli, ale s velkými ztrátami. Přišli o hodně svých věrných mužů. Barbucha byl zajat a byl převezen do cely do hradu krále Vladislava. Zlo bylo poraženo! Na hradních troskách byl později vybudován i hrad, který potom Maxmilián hrdě vlastnil.

KONEC

Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš


Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš
Počet zobrazeni celkem: 3636
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 58
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce