Pondělí 17. 6. 2024  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 5

Hrad Rothburg

Rubrika: Komiks » Hrad Rothburg
Šimon Beneš  8.4.2015
4. díl - Přípravy

Vladislav se při čtení dopisu od Maxmiliána velmi zděsil a tvrdil, že musí Barbuchu zastavit. A proto poslal zpětnou zprávu Maxmiliánovi o tom, ať se připraví na válečné tažení proti Barbuchovi.
K Barbuchovi se ovšem doneslo, že by na něho měly být zaměřeny nemalé útoky v příštích dnech. Proto začal rychle stavět opevnění a verbovat vojáky.

Maxmilián se na rozkaz krále Vladislava začal rychle připravovat na tažení. Verbovalo se a najímalo, nikdo se nezastavil, nasazovalo se brnění a rozdávaly se zbraně. Zbraně se i vyráběly. Přípravy byly dosti rozsáhlé.

Barbucha se klepal strachy. V jeho sídle byl velký zmatek. Na tažení měli vyjet zítra, tedy v pondělí. Maxmilián měl okolo 500 vojáků, 20 žebříků a 1 beranidlo. Měl i 30 štítnic. Vladislav bral do bitvy okolo 700 vojáků, 30 žebříků a 3 beranidla. Barbucha měl okolo 1000 vojáků, okolo 20 kotlíků s vařícím olejem, měl také vodní příkop, a proto měl Barbucha výhodu.

Maxmiliánovi rytíři skoro ani nespali. Mně, Arturovi, správci hradu Rothburg, můj panovník přikázal zůstat zde a chránit hrad, proto popisuji bitvu. A to podle toho, jak mi to vyprávěli. 
Další den ráno už vojáci obléhatelů, tedy Maxmiliána a Vladislava, byl už v Černém lese. Zanedlouho překročili řeku Akyab. Vladislavovi a Maxmiliánovi rytíři byli už dost vyčerpaní, ale odměna, kterou jim slíbil Vladislav, je hnala vpřed. Barbucha sám vyhlížel naše vojska, aby nic nepromeškal. Už byli skoro u hradu a vše bylo téměř připraveno.

Potom se ozval hluboký hlas krále Vladislava: „Rozdělejte tábor, založte oheň a rozmístěte hlídky. Nakonec zaútočíme zítra, tedy v úterý.“

Celý večer a noc panovala na hradě podivná a tajemná atmosféra. Královští rytíři museli nabrat sil, protože věděli, že je zítra čeká těžký den.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš

Počet zobrazeni celkem: 3245
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 61
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce