Středa 19. 6. 2024  |  Svátek má: Leoš
Počet článků: 8

The Mandalorian - recenze

Rubrika: Volný čas » Film
Patrik Havlíček  11.2.2020
Málokdo tento seriál zná, jelikož je nový. Vyprodukovala ho společnost Lucasfilm a vysílala ho streamovací společnost Dysney +. Hlavní podíl na tvorbě získal Jon Favreau (můžeme si ho pamatovat v roli Happyho Hoghana ve snímku Spider-Man Homecoming a Far From Home). Je to první hraný seriál s tematikou Star Wars. Žánrem se zařadil mezi space-western.

Fanoušci zatím měli k dispozici jednu sérii o osmi dílech. Druhá by měla vyjít tento rok v době jako první seriál, tedy kolem půlky listopadu. V hlavní roli nájemného lovce Mandaloriana (Dina Djarina) se objevil Pedro Pascal, který roli ztvárnil výborně.

Děj seriálu se odehrává mezi 6. epizodou (Return Of The Jedi) a 7. epizodou (The Force Awakens), tedy v době po Impériu.

Nájemný lovec Mandalorian Din Djarin loví po galaxii příslušníky různých ras. Loví je pro cech, ke kterému se přidal. Cech mu za úlovky platí. Ve své práci je velmi dobrý a pořád si jezdí pro identifikátory na další oběti. Když si přijede pro několikáté, vůdce cechu Greef Carga mu už nemůže nabídnout práci. Ví ovšem o jedné práci. Mandalorian se dostaví ke klientovi, který má zápletky s padlým Impériem. Jediné, co mu klient může nabídnout je identifikátor, poslední čtyři čísla identifikačního čísla a věk. Mandalorian se ho tedy vydá hledat. Až ho najde, tak zjistí, že objekt je dítě, u kterého nikdo neví původ.

Mé hodnocení:

Celý seriál byl hodně působivý. Lucasfilm představil hodně nových postav, o kterých jsme do teď nevěděli. V podstatě nebyla ani ve filmech představena rasa Mandalorianů.

Vrátili se sem ale také hodně známí hloupí Stormtroopeři. Co mě trochu naštvalo, bylo to, že jsme se nedozvěděli, co je zač The Child (některými laiky nazýván jako Baby Yoda). Podle různých článků ze světa Star Wars je možné zjistit, že Mistr Yoda měl poměr s určitou ženou (mohli by být rodiče), ale o původu této postavy se můžeme jenom hádat.

Víc nechci prozrazovat, abych nezašel moc daleko. Seriál hodnotím velmi kladně a doporučil bych vám se na něho podívat.

Mandalorian; obrázek- zdroj: Filmserver.cz Mandalorian; obrázek- zdroj: Filmserver.cz
Počet zobrazeni celkem: 2496
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 87
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce