Neděle 14. 7. 2024  |  Svátek má: Karolína
Počet článků: 8

Avengers

Rubrika: Volný čas » Film
Patrik Havlíček  25.3.2019
Marvel Comics je společnost, která byla založena v roce 1939 Martinem Goodmanem. Tato společnost vytvářela a vytváří ty nejlepší komiksy na světě. Nejvíce postav do těchto komiksů vymyslel komiksový scénárista a redaktor Stan Lee, který nedávno umřel. Celý svět komiksu tím přišel o velkou legendu. Spolu se v tomto článku podíváme na všechny základní postavy, bez kterých by Marvel neexistoval.

Následující článek může obsahovat spoilery z filmů!

Tony Stark

Komiksová postava Tonyho Starka byla vytvořena v roce 1969 v komiksu Tales of Suspense #39 - Iron Man Is Born! Představitelem se stal Robert Downey Jr., který ztvárnil tuto postavu výborně. Je světoznámý jako Iron Man. Jeho temperament naplňuje hlavně arogance. Jako miliardář pořádá ve svém domě mnoho večírků a chodí do různých kasin. Peníze získal prodejem svých vyrobených zbraní. Mluví se o něm jako o největším géniovi světa.

Steve Rogers

Steve Rogers (spíše známý jako Kapitán Amerika) se stal za průběhu 2. světové války prvním a posledním supervojákem na světě. Když porazil Johanna Schmidta a celou Hydru (nacistická organizace), stal se spasitelem celého světa. Při nešťastném nárazu skončil v ledu, kde spal téměř 70 let, než ho probudil S. H. I. E. L. D. Poprvé se objevil v komiksu Captain America Comics v roce 1941. Chris Evans se stal představitelem číslo jedna.

Natasha Romanoff

Jediná ženská tvář v týmu Avengers. O její identitě ještě moc nevíme, ale chystá se o ní film. Dozvěděli jsme se o ní pár informací ve filmu Avengers: Age of Ultron, když měla vizi. Pochází z Ruska a byla vychována v rudé komnatě, kde z ní udělali zabíjecí stroj. Pracovala v S. H. I. E. L. D. u jako špionka. Představitelkou se stala Scarlett Johansson. Black Widow se poprvé objevila v komiksu Tales of Suspense #52 v roce 1964.

Bruce Banner

Bruce Banner je vědec, který pracoval na znovuobjevení superséra, které dostal Kapitán Amerika. Dávka ale obsahovala radioaktivní gama záření. První dávku implantoval na sebe. Jeho pokus se trochu pokazil a místo dalšího supervojáka se z Bruce Bannera stal obří zelený gama mutant Hulk. Dokáže se však změnit do své lidské podoby a stát se zase géniem. Pomáhal i Tonymu Starkovi s umělou inteligencí jménem Ultron. Ve filmech ho ztvárnil Mark Ruffalo. Poprvé se postava objevila v komiksu The Incredible Hulk #1 v roce 1962.

Clint Barton

Známější pod pseudonymem Hawkeye byl elitním agentem, který pracoval pro S. H. I. E. L. D. Jako jediný člen týmu Avengers má rodinu v ukryté lokalitě. V boji využívá luk a šípy vybavené různými vymoženostmi, které mu vyrobil Tony Stark. Dostal přezdívku Hawkeye (jestřábí oko), díky jeho schopnosti. Nikdy nemine cíl. Po událostech z filmu Avengers: Infinity War se znovu navrátí ze své penze. Ale asi jako Ronin. Poprvé se objevil v komiksu Tales of Suspense #57. Ve filmech ho ztvárnil Jeremy Renner.

Thor

Jediný bůh v týmu Avengers. Pochází z bájného Asgardu. Jeho otcem je Odin a nevlastním bratrem je Loki, který několikrát napadl Zemi. Thor vlastnil božské kladivo Mjolnir, které neuzvedl nikdo jiný než on a Odin. Ve třetím filmu mu ho však zničila bohyně smrti a zároveň jeho sestra Hela. Potom ji zabil. Ve filmu Avengers: Infinity War mu skřítek Eitri stvořil z kovu Uru královskou zbraň sekeru Stormbreaker. Poprvé se objevil v komiksové knize Journey into Mystery #83 v roce 1962 a ve filmech ho ztvárnil Chris Hemsworth.

Tady jsou vypsané všechny filmy od společnosti Marvel Cinematic Universe po sobě:
 - Iron Man (2008)
 - Neuvěřitelný Hulk (2008)
 - Iron Man 2 (2010)
 - Thor (2011)
 - Kapitán Amerika: První Avenger (2011)
 - Avengers (2012)
 - Iron Man 3 (2013)
 - Thor: Temný svět (2013)
 - Kapitán Amerika: Návrat prvního Avengera (2014), preferuji spíše název Captain Amerika: Winter Soldier
 - Strážci Galaxie (2014)
 - Avengers: Age of Ultron (2015)
 - Ant-Man (2015)
 - Kapitán Amerika: Občanská válka (2016)
 - Doctor Strange (2016)
 - Strážci Galaxie vol. 2 (2017)
 - Spider-Man Homecoming (2017)
 - Thor: Ragnarok (2017)
 - Black Panther (2018)
 - Avengers: Infinity War (2018)
 - Ant-Man and the Wasp (2018)
 - Captain Marvel (březen 2019)
 - Avengers: EndGame (duben 2019)
 - Spider-Man: Far From Home (2019)

Ve všech filmech si zahrál malá camea komiksový scénárista a redaktor Stan Lee.
Ke zhlédnutí všech filmů budete potřebovat 42 hodin a 38 minut.
Počet zobrazeni celkem: 2283
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 110
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce