Pondělí 4. 3. 2024  |  Svátek má: Stela
Počet článků: 73

Tip na prázdniny - ÚNIKOVÁ HRA

Rubrika: Volný čas
Simona Procházková  19.6.2018
Jestli se o prázdninách budete nudit a máte rádi logické úkoly a hlavolamy, mám pro vás tip na skvělý výlet. A to navštívit únikovou hru.

Hra spočívá v tom, že váš tým (většinou od dvou do pěti lidí) je zavřen do místnosti.
Skoro vždy je v nich tma, a proto dostanete buď baterku, nebo vám tam svítí malá lampička, ale někdy je v místnosti i rozsvíceno.

Máte tedy za úkol do 60 minut (to je klasická hra, na větší místnost nebo na těžší úkoly máte delší čas) uniknout z místnosti. K tomu vám pomohou vyluštěné logické hádanky a úkoly, které vás dovedou ke klíči, kterým otevřete poslední dveře a z místnosti uniknete.

Úniková hra - ilustrační foto Úniková hra - ilustrační foto


Někdo může utéct třeba za 40 minut, někteří zase i po limitu. Každá hra má nějaké téma, jako např. že váš soused při nakupování zemřel, a vy jste se rozhodli podívat se do jeho sklepa. Zajímá vás totiž, proč vlastně zemřel, protože nevěříte, že to byla náhoda. Jakmile jste ale vlezli do sousedova sklepa, zabouchly se za vámi dveře. Váš úkol je tedy uniknout.

Únikové hry najdete skoro v každém větším městě. Já osobně jsem navštívila pět únikových her, a to v Olomouci, v Brně a v Praze. V Olomouci bylo za úkol utéct katovi, a to nás jako první přivázali k nějakému kůlu a náš první úkol byl se dostat z pout.

V Brně na nás čekal třeba celý dům, na který jsme měli pochopitelně více času. Tentokrát jsem tam nebyla jenom s rodinou, ale pomáhali nám i kamarádi.
Únikové hry mě strašně baví, a jsem ráda, že jsou.

Úniková hra - ilustrační foto Úniková hra - ilustrační foto
Počet zobrazeni celkem: 2349
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 41
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce