Pátek 19. 4. 2024  |  Svátek má: Rostislav
Počet článků: 20

Recenze hry - AION (The tower of eternity)

Rubrika: Hry » Recenze
Lukáš Hrabal  9.11.2014
Aion je fantasy MMORPG hra, ve které bojujete se svou vlastně vyrobenou postavou. Ze začátku si vyberete povolání (8 povolání, z toho jsou 4 hlavní povolání a 4 podpovolání) a svou rasu, se kterou budete po celou dobu hraní hrát – Elyos nebo Asmodians, přičemž do hry zasahuje třetí nehratelná NPC rasa Balaur.

Ze začátku si vylepšujete svého hrdinu, kupujete nové vybavení, děláte levely. Přičemž od levelu 25 máte možnost vstoupit na první PVP, PVE mapu hry – Abyss.

Abyss se dělí na 3 části. Spodní Abyss, zde se při teleportaci do Abyssu objevíte. Jsou tu dva neporazitelné tábory, jeden je Elyosu a druhý patří Asmodianům. V Abyssu jsou tzv. pevnosti, kterým se přezdívá Fortress. Dobývání pevnosti se dělí na bránící stranu a stranu útočníka.

Obrázek ze hry AION; Pevnost zvaná Prádes s bránící stranou Elyosu Obrázek ze hry AION; Pevnost zvaná Prádes s bránící stranou Elyosu


Dobývání pevností trvá přesně hodinu, takže úkol je jasný. Bránicí strana musí ubránit svého nejvyššího generála pevnosti (Elyos – Megadux; Asmodians – Stallari) před útočící stranou. Největší výhodou bránící strany je, že v Abyssu chrání proti náletům nepřátelské strany štít, který v případě, když do něj nepřátelská frakce naletí, zemře. Kolem pevností v Abyssu jsou také tzv. artefakty. Artefakty mnohdy hrají rozhodující roli při dobývání pevností. Artefakty můžou opět vlastnit všechny 3 frakce v AIONu.
Artefakty většinou střeží strážci (většinou to jsou 2 kouzelníci, 2 lukostřelci a bosse střeží 2 warrioři) a 1 boss, který je opět hlavní postavou při obsazení. Při zabití bosse artefaktu zmizí všichni živí NPC strážci, kteří nebyli zabiti, a nahradí je NPC strážci frakce, která tento artefakt obsadila.

Uprostřed artefaktu se taky objeví věc, kterou lze artefakt aktivovat. Artefakty se liší v tom, že při aktivaci artefaktu nám dá velice silný efekt, nebo v lepších případech ubere nějaké to HP nepříteli v daném okruhu.

Jeden z nejlepších artefaktů co v Abyssu je, se jmenuje Abyssal Aegis. Ten dá na mapě v daném okruhu spojencům štít, který dokáže absorbovat poškození až 15 minut. Těchto artefaktů je v Abyssu samozřejmě více. Další část Abyssu se jmenuje TOP Abyss, zván také jako upper Abyss nebo horní Abyss. Zde je pět pevností, kolem kterých je 16 artefaktů. Zde se bojuje jak ve spodním Abyssu o pevnosti a také o obsazení artefaktů.

Obrázek ze hry AION; Strážce Elyosu Megadux Obrázek ze hry AION; Strážce Elyosu Megadux


Třetí a také poslední částí Abyssu je Core neboli samotný střed Abyssu. Je to opravdu malá mapa, v jejímž středu je jedna pevnost, zvána také jako Divine fortress. Tato pevnost je jedinečná svým postavením a jedinečná také díky svému guardian generalovi. Na jeho zabití se musí podílet minimálně 138 lidí. A také díky tomuto má Divine fortress stále ve svých rukou neutrální rasa Balaurea.

Další pevnosti jsou už pouze v Balauře. V Ingissonu jsou dvě pevnosti. To samé je v Gelkmarosu, také dvě pevnosti. A nyní se dostáváme do asi nejvíce důležitých pevností, které ovšem nejsou ničím ojedinělé. První pevnost v Severním Katalámu se jmenuje Sillus fortress, další 2 pevnosti se nachází v jižním Katalámu. Jedna pevnost se jmenuje Bassen fortress a druhá se jmenuje Prades fortress.

Samozřejmě, že se na každé mapě AIONu nachází PVE mapy, na kterých se plní jak úkoly, tak se expí pomocí zabíjení příšer. Zde již také naše cesta po světě AIONu končí. Ať se daří při obsazování pevností a artefaktů.

Hodnocení:

PLUSY:

- Velice propracovaná grafika
- Do hry se přidává stále více funkcí
- Operátoři hry pořádají často eventy (akce)
- Craftovací systém

MÍNUSY:

- Hra má více jak 20 GB
- Hra je vydána v anglickém znění
- Nelze hrát bez základů angličtiny
- Hra je těžší na pochopení

Celkové hodnocení: 92 %
Počet zobrazeni celkem: 3927
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 26
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce