Čtvrtek 20. 6. 2024  |  Svátek má: Květa
Počet článků: 17

Po stopách filmových hvězd - TIP na výlet

Rubrika: Cestování
Anna Přibylová  9.6.2023
Jestli pojedete okolo Prahy a chtěli byste se historicky vzdělat, stavte se na nějaké místo, kde se natáčely známé české filmy.

KONOPIŠTĚ
Zámek Konopiště patří spíše k těm méně známým památkám, ale pokud máte rádi třeba pohádku Z pekla štěstí nebo Jak se budí princezny, tak vám doporučuji se na zámek podívat. Ve vnitřních prostorách vystavují ohromnou sbírku zbraní a okolo zámku mají překrásný zámecký okruh, kde se volně pohybují pávi.

Konopiště; foto Anna Přibylová Konopiště; foto Anna Přibylová


KARLŠTEJN
Každý určitě znáte Karlštejn z dějepisu jako hrad, který nechal postavit Karel IV. v gotickém slohu nebo z různých filmů, např. Noc na Karlštejně, Velká sázka o malé pivo a soutěžní pořad o poklad Anežky České.

Karlštejn; foto Anna Přibylová Karlštejn; foto Anna Přibylová


KŘIVOKLÁT
Křivoklát je jeden z nejstarších hradů, který si zažil požár a sídlil na něm třeba Vladislav I. Na hradě můžete najít krásnou knihovnu, ve které se nachází až 53 000 svazků, dále pak kapli korunování Panny Marie, kterou zdobí majestátní dřevěný oltář.

U nádvoří můžete vidět vězení, kde byl zavřen Edward Kelley nebo Karel IV. Na tomto hradě se natáčel známý film Honza málem králem, Tři veteráni nebo Sůl nad zlato.

Křivoklát; foto Anna Přibylová Křivoklát; foto Anna Přibylová


KOKOŘÍN
Kokořín je novogotický hrad vystavěný v roce 1320 z okolí Kokořínska, který teď patří rodině Špačků. Je zde památník známého českého spisovatele K. H. Máchy. Natáčel se zde třeba film S čerty nejsou žerty.

Kokořín; foto Anna Přibylová Kokořín; foto Anna Přibylová

Počet zobrazeni celkem: 1156
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 209
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce