Čtvrtek 20. 6. 2024  |  Svátek má: Květa
Počet článků: 7

Na bicyklech Němčickem 2020

Rubrika: Region » Okolí Nezamyslic
Anežka Jordánová, Petra Halouzková  30.9.2020
Jak v předchozích letech, tak i letos se (kupodivu) konala akce Na bicyklech Němčickem.
Obvykle je dojezd v jedné z vesnic mikroregionu, ale důsledkem viru letos nikde dojezd nebyl. Přesto si myslíme, že se akce povedla - minimálně z našich pohledů, protože jsme navštívily 13 ze 17 obcí, což je náš dosavadní rekord ze všech ročníků. Díky návštěvě všech těchto vesnic jsme ujely 50 kilometrů.

Naše cesta započala v Dřevnovicích, dále jsme jely do Dobromilic, odkud jsme se vracely přes Doloplazy do Víceměřic. Poté jsme jely po silnici do Němčic, kde jsme se po občerstvovací pauze napojily na cyklostezku a navštívily Vrchoslavice a Mořice. Tohle vše by zvládl ještě každý, ale teď přijde ta horší část – cesty do kopce. Z Mořic jsme se vydaly do Pavlovic, Srbcí a následně do Vitčic. Byla to celkem makačka, ale nakonec jsme to i celkem dobře zvládly.

Některé vesnice od sebe dělí opravdu veliké a prudké kopce, takže občerstvení na každém stanovišti přišlo vhod. Snad v každé obci měli tradiční škvarkovou pomazánku, takže můžeme s klidem říct, že v sobě máme zásobu škvarků na celý rok. ????

Na bicyklech Němčickem 2020 Na bicyklech Němčickem 2020
Počet zobrazeni celkem: 1681
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 88
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce