Pondělí 17. 6. 2024  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 7

Plumlov

Rubrika: Region » Okolí Nezamyslic
Nella Kučerová  19.2.2018
Městečko Plumlov bylo v poslední době velmi probíraným tématem. Několikrát se o něm dělaly a psaly reportáže jak do televize, tak do novin. Možná si ještě pamatujete ty časy, kdy byla proslulá Plumlovská přehrada vypuštěná – a to mrzelo hlavně starší generaci. Jako mladí zde trávili hodně času.

Co bylo, to bylo a nyní se přehrada pomalu vrátila ke starým kolejím. V létě zde lidé hodně jezdí na výlety, chaty a dokonce kempovat. Zdejší okolí je dobré na pěší turistiku a projížďky na kole – např. kolem přehrady a skal z druhé strany je lemována pěkná cyklostezka, dobré místo na nějakou činnost z vyjmenovaných, nebo taky běh či brusle.

Avšak dominantou pro toto kouzelné město je samo sebou Plumlovský zámek. Zámek se nachází na velké skalnaté vyvýšenině (musím dodat: fakt velké) a někdy možná nebudete moci uvěřit, jak je zámeček zajímavě na tomto kopci postaven. Kdysi tu ale místo zámku stál hrad, který bohužel nevydržel třicetiletou válku. Místo toho pak byl postaven tento zámek, na který se můžete podívat na obrázcích níže (společně s přehradou).

Plumlovský zámek; foto: Nella Kučerová Plumlovský zámek; foto: Nella Kučerová


Plumlovská přehrada; foto: Nella Kučerová Plumlovská přehrada; foto: Nella Kučerová


Nádherný Plumlovský zámek a vedle něj Plumlovská přehrada, která vypadá tak trochu jak moře při západu Slunce.
Počet zobrazeni celkem: 2734
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 59
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce