Pondělí 17. 6. 2024  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 7

Tovačov, městečko rybářů

Rubrika: Region » Okolí Nezamyslic
Nella Kučerová  20.5.2017
Je víkend, počasí vám přeje, ale vy sedíte doma a nudíte se. Nemáte naplánovaný žádný výlet, ani nejste domluvení s přáteli na nějakou oslavu. Co takhle vytáhnout paty či kolo, případně auto a vyrazit obdivovat krásy Hané? Každému by to určitě prospělo, a proto si tu ukážeme některá místa v našem blízkém okolí, která je třeba navštívit.

Tovačov, městečko rybářů

Tovačov, Tovačov, Tovačovské zámek… Určitě jste alespoň párkrát tuto lidovku slyšeli. On ten Tovačov je sice ze všech následujících míst nejdál, cesta trvá kolem 20 minut autem, ale Tovačovský zámek opravdu stojí za to.

Zámek Tovačov je postaven v renesančním stylu a byl mnohokrát přestavován. Uvnitř jsou vystaveny stálé expozice. Velkou dominantou tohoto zámku je 96 metrů vysoká tzv. Spanilá věž, kterou můžete zdolat až nahoru a užít si výhled na celé okolí.

Ne nadarmo jsme však Tovačov nazvali „Městečkem rybářů“, neboť je zde kromě zámku s věží také charakteristický rybník, kde si rybáři chodí odpočinout k vodě. Na podzim je tu také velmi oblíbený výlov rybníku, který doprovází také nějaké ty kolotoče, stánky, hudba a nějaké speciality z ryb.
Já sama se minulý rok zúčastnila, a moc se mi to líbilo.

Tovačov; foto: Nella Kučerová Tovačov; foto: Nella Kučerová


Spanilá věž vypadá opravdu spanile a podzámecký park s budovami pro služebnictvo nás tahá do doby, kdy ještě tohle bylo v módě.
Počet zobrazeni celkem: 2555
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 48
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce