Pátek 24. 5. 2024  |  Svátek má: Jana
Počet článků: 20

Písařík vyhrál!

Rubrika: Redakce » Soutěže
Kristýna Popirecinii  12.12.2016
Uběhl další rok, během kterého celá naše redakce pilně psala, fotila a kreslila a postupně vytvořila další povedená čísla našeho Písaříku, což by se neobešlo bez nějaké odměny. Touto odměnou pro nás může být titul nejlepšího školního časopisu druhého stupně základní školy v republice.

Ano, je to tak, vyhráli jsme! Třikrát hurá!

Ale teď pěkně od začátku.
Dne 1. prosince se v Brně konalo vyhlášení školního časopisu roku. A tak se tři členky naší redakce (já, Nellča Kučerová, Tinka Haluzová) s paní učitelkou Krupičkovou vydaly do Brna.

Nejdřív jsme se samozřejmě musely do Brna nějak dostat (tzn. vstát hrozně brzo a pak jet za tmy hodinu autobusem, ale slyšely jsme, že někteří do Brna jeli i dva dny, takže si není na co stěžovat). Poté jsme zamířily na místo vyhlášení – do Střední školy polytechnické. Tady nás přivítali žáci této školy a vzali nám kabáty a bundy (tak, jak se to dělá v divadle), nasměrovali nás na výstavu časopisů a zavedli nás tam, kam jsme měli jít. To bylo milé.

Asi hodinu jsme si prohlíželi časopisy a čerpali jsme inspiraci, než začal program. Na začátku nás tam hezky přivítali a řekli nám, co nás během celého dne čeká.

Školní časopis roku; foto: J. Krupičková Školní časopis roku; foto: J. Krupičková


Po zahájení jsme si mohli vybrat ze šesti workshopů. My jsme si vybrali workshop zaměřený na grafiku a komiksy. A myslím, že jsme vybrali správně. Vyzkoušeli jsme si malování na grafickém tabletu a naučili jsme se základy z chibi (japonské karikatury).

Na druhém workshopu jsme si povídali o emocích v žurnalistice. To bylo taky fajn (ale chibi byly trochu víc fajn).

Po workshopech konečně přišlo vyhlášení. A to bylo docela dlouhé. Není divu, byly tam desítky redakcí, takže by bylo blbý vyhlásit první tři a nazdar. Bylo několik kategorií (hlavní – za celý časopis, a další – za titulní stranu, obsah nebo webovou stránku). A v každé kategorii se vyhlašovalo 10 nejlepších.

Školní časopis roku; foto: J. Krupičková Školní časopis roku; foto: J. Krupičková


Písařík vyhrál první místo v hlavní kategorii školní časopis – druhý stupeň, umístil se na druhém místě za webovou stránku a na třetím místě ve vedlejších kategoriích obsah a titulka.

Školní časopis roku; foto: J. Krupičková Školní časopis roku; foto: J. Krupičková


Školní časopis roku; foto: J. Krupičková Školní časopis roku; foto: J. Krupičková


Takže třikrát hurá.

Jo, a málem bych zapomněla, dali nám tam skvělou bagetu. :-)

Školní časopis roku Školní časopis roku

Počet zobrazeni celkem: 3112
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 24
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce