Neděle 14. 7. 2024  |  Svátek má: Karolína
Počet článků: 9

V Brně nejen na exkurzi

Rubrika: Redakce » Exkurze
Lukáš Hrabal  8.6.2015
Celá naše redakce Písaříku se 4. června vydala navštívit metropoli Brno a hlavním cílem byla exkurze do Brněnského deníku – deníku Rovnost.

Brněnský deník patří mezi ty nejstarší nejen v České republice, ale podle všeho i ve střední Evropě.
Právě ten brněnský je vedoucí deník v Jihomoravském kraji, přes tento Deník se všechny ostatní redakce Deníku domlouvají na tom, co bude jeho obsahem, a to všechno proto, aby se jejich obsah neshodoval s jinými.

V redakci se vymýšlí obsah, pořizují se fotografie, rozhoduje se o jeho rozložení aj. Ovšem, Deník se netiskne přímo v brněnské redakci, ale vše, co za den dají do kupy, se odesílá speciálním programem do tiskárny v Olomouci, kde se to všechno zároveň vytiskne.

Své internetové stránky spravují pomocí svého vlastního programu, mají nejnovější verzi, a proto jde spravovat web všemi možnými způsoby.

Redaktoři při práci; foto: J. Krupičková Redaktoři při práci; foto: J. Krupičková


Samozřejmě nesmíme zapomenout na šéfredaktora, pana Tomáše Hermana, který řídí nejen své zaměstnance přímo v Brně, kterých je v redakci 6 a v terénu kolem 4, ale pod sebou má minimálně dalších 90 redaktorů z jiných Deníků – všechny redaktory v Jihomoravském kraji.

Pan šéfredaktor Tomáš Herman nás provází po redakci; foto: J. Krupičková Pan šéfredaktor Tomáš Herman nás provází po redakci; foto: J. Krupičková


Přímo v redakci jsme strávili asi dvě hodiny. Dokonce si pro nás pan šéfredaktor připravil úkoly, které jsme společně řešili.

Řešíme připravené úkoly; foto: J. Krupičková Řešíme připravené úkoly; foto: J. Krupičková


Po exkurzi jsme vyrazili do centra Brna - do galerie Vaňkovka. Zde jsme si všichni společně dali zmrzlinu. Zde jsme náš výlet zakončili a vyrazili jsme směr Nezamyslice.

U Janáčkova divadla; foto: J. Krupičková U Janáčkova divadla; foto: J. Krupičková


Počet zobrazeni celkem: 3351
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 40
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce