Sobota 20. 4. 2024  |  Svátek má: Marcela
Počet článků: 20

WarThunder

Rubrika: Hry » Recenze
Lukáš Hrabal  1.3.2015
WarThunder je MMO letecká hra, v jejímž vývoji jsou bitvy tankové i námořní. Ve hře se letadla dělí do 3 skupin. Rozdělují se podle typu munice, rychlosti střelby, pancíře, rychlostí a typu pohonu, a v neposlední řadě ubraného poškození za 1 náboj.

První a velice důležitou skupinou jsou bombardéři. Ti mají pořádnou konstrukci, která jim zajištuje, že něco v té bitvě vydrží, zkrátka a dobře, nelze je tak rychle sundat z oblohy. Úkolem číslo jedna je zničit 3 předsunuté základny nepřítele, které po jejich zničení zpřístupní zničení hlavní základny (letiště). S bombardéry lze také efektivně ničit pozemní cíle.

Druhou skupinou ve hře jsou stíhači, ti nemají nějak zvláště silnou kontrukci, ale mají kvalitní rychlost střelby a také poškození, které dokáží velice dobře využívat proti bombardérům. Jsou vybaveni raketami, někteří speciální stíhači mají možnost shazovat pár pum. Hlavním cílem stíhačů je chránit, popř. ničit nepřátelské bombardéry, popř. i s pomocí raket ničit pozemní cíle.

Třetí a zároveň poslední skupinou letadel ve WarThunder jsou proudoví stíhači. Jak už název napovídá, tak v tomto okruhu ledatel se nachází velice rychlí stíhači, kteří mají možnost vypouštět hrozné množství raket, mají několik kulometů a velice silnou konstrukci.

Hra funguje na stejném principu jako řada her od Wargamingu (World of Tanks či World of Warplanes). Jsou zde různé typy bitev, nejznámější jsou bitvy Attack ground (bitva 15 proti 15), v této bitvě se rozdělí 30 hráčů do 2 skupin, které na sebe později útočí. Oba dva týmy mají k dispozici svoje vlastní letiště, které je chráněno protivzdušnými děly. Letiště má mnoho funkcí, nejdůležitějšími jsou ovšem funkce opravovací, doplnění munice a také doplnění paliva. V mapě jsou i nadále rozdělena protivzdušná děla, tanky, pokud je právě mapa na moři, tak zde plují i lodě s protivzdušnými děly.

Další režim bitvy je tzv. střetnutí. V tomto režimu opět soupeří 30 hráčů rozdělených do 2 týmů. Zde jsou však pravidla jiná. Na mapě (podle typu mapy) jsou uprostřed 1-3 letiště. Úkolem všech letadel je na letišti přistát a zabrat ho pro svůj tým. Čím déle má letiště váš tým, tím více bodů ztrácí nepřátelský tým. Vyhrává tým, který buď zničí všechna nepřátelská letadla, nebo obsadí a udrží co nejdéle letiště a tím tým soupeřů ztratí všechny body. Ztráta všech bodů znamená PROHRU pro VÁŠ tým.

Jak už to tak bývá, i zde ve hře si můžete koupit tzv. prémiová letadla za reálné peníze. Tato letadla mají většinou větší rychlost a střílí více nábojů za menší čas. Některé mají ještě bonus k nastřílenému poškození. Ovšem největší výhoda prémiových letadel spočívá v tom, že jejich opravy stojí 2x méně než u normálních letadel. A aby těchto výhod nebylo málo, tak vydělávají o 50 % více herní měny.

KLADY

• Největší klad, který tato hra má, je možnost vidět svoje vlastní poškození (poškozené moduly). Není to jako u normální hry, kde hrajete jednoduše na životy.
• V této hře se vám na monitoru ukáže, co vám nepřítel poškodil, a je jenom na vás, zda se s těmito poškozeními dokážete udržet ve vzduchu.
• Nepřítel vám taky dokáže zapálit „speciální“ municí palivovou nádrž. Ve hře je spousta munice, každá má svou výhodu, avšak i nevýhodu. Některé dokáží rychle způsobit poškození, jiné zase dokáží letadlo zapálit.

ZÁPORY

• Ve hře bych vytknul tzv. MatchMaking… Rozdělení hráčů do týmů. Velice často se stává, že proti sobě bojují dva týmy, které jsou velice nevyrovnané. Například 10 letadel úrovně 8 a 5 letadel úrovně 7.

Hře dávám 96%.

Obrázek ze hry WarThunder Obrázek ze hry WarThunder
Počet zobrazeni celkem: 3650
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 26
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce