Pondělí 15. 4. 2024  |  Svátek má: Anastázie
Počet článků: 5

Fruitgirls soutěžily ve „Fit s müsli“

Rubrika: Akce školy » Soutěže 2014/2015
N. Kuchařová, A. Wagnerová  21.3.2015
Chcete vědět, jak jsme se ocitly v soutěži „Fit s müsli“?
Jednoho dne v září jsme na naší třídní nástěnce uviděly vyzývavý barevný plakát s velkým nápisem Fit s müsli. Slyšely jsme, jak na nás plakát křičí, ať se přihlásíme do soutěže, tak jsme to šly zkusit. Prošly jsme třemi etapami.

První etapa byla vstupní test s 50 otázkami zaměřenými na zemědělství, potravinářství a müsli tyčinky. První etapu jsme zvládly skvěle a zodpověděly jsme správně 44 otázek.

S druhou etapou jsme si daly nejvíce práce. Začaly jsme tak, že jsme na chodbě umístily stůl, na kterém jsme přichystaly ochutnávku müsli tyčinek, které nám zaslali pořadatelé soutěže. Abychom získaly nějaké ty body navíc, tak jsme si vyrobily týmová trička a plakát. O přestávce k nám chodili žáci, kteří ochutnávali a zároveň vyplňovali dotazníky. Zde jsme získaly asi 60 dotazníků. Následující dny jsme chodily po jednotlivých třídách s táckem, na kterém byly vzorky müsli tyčinek. Nakonec jsme obdržely 244 dotazníků, které jsme naskenovaly, rozdělily na tři části a přes podzimní prázdniny spočítaly odpovědi. Po podzimních prázdninách nás čekalo dát vše dohromady a vytvořit zprávu.
Když přišlo třetí kolo, musely jsme se dohodnout, jaké bude složení naší müsli tyčinky. A tak jsme dostaly nápad, že každá navrhne vlastní příchuť, kterou by chtěla vyrobit a potom z toho uděláme anketu a tu rozdáme ve škole. Anička zvolila složení: jablko, banán, skořice, kakaová poleva. Aďa: banán, jahoda, kakaová poleva. Nika: banán, jahoda, bez polevy. S převahou vyhrála tyčinka banán, jahoda, kakaová poleva.

Druhá část třetího kola pro nás byla nejzábavnější, protože jsme mohly uplatnit naše kreativní schopnosti. Každá z nás vytvořila určitou část obalu. Aňa vymyslela název müsli tyčinky. Aďa namalovala ovoce na etiketě a Nika namalovala název naší müsli tyčinky na etiketu.

Fruitgirls ve „Fit s müsli“ - naše etiketa Fruitgirls ve „Fit s müsli“ - naše etiketa


V třetí části třetího kola jsme musely vypočítat cenu müsli tyčinky, všechny jsme se shodly na ceně 15 Kč. A zisk z jedné müsli tyčinky je tedy 1,81 Kč. Rozhodly jsme se, že naše müsli tyčinka nebude zaměřená na žádnou skupinu lidí.

Nakonec jsme jeli na vyhlášení do Olomouce, které se konalo 5. února v kongresovém sále budovy Olomouckého kraje. Za Aničku jsme ale museli na poslední chvíli najít náhradu, protože onemocněla, takže ji nahradila Petra Novotná. Skončily jsme na 5. místě, což nás trochu zamrzelo, ale hlavně že jsme si to užily. V taškách, které jsme dostaly, byly i hodnotné ceny, třeba flash disky, termoska, deštník, polštářek a podobné reklamní předměty sponzorů. Po vyčerpávajícím vyhlášení nás pan ředitel vzal na ovocný pohár do cukrárny, a to nám zvedlo náladu.

Pořadí nejlepších:
1. Delta (ZŠ Litovel, Jungmannova 655)
2. Maluha (FZŠ Milady Horákové, Olomouc)
3. Struhláci (ZŠ a MŠ Hranice, Struhlovsko)
4. KaKuKa (ZŠ a MŠ Horní Moštěnice)
5. Fruitgirls (ZŠ a MŠ Masarykova, Nezamyslice)

A ještě pár fotografií. :-)

Fruitgirls ve „Fit s müsli“ Fruitgirls ve „Fit s müsli“


Fruitgirls ve „Fit s müsli“ Fruitgirls ve „Fit s müsli“


Fruitgirls ve „Fit s müsli“ Fruitgirls ve „Fit s müsli“


Fruitgirls ve „Fit s müsli“ Fruitgirls ve „Fit s müsli“


Fruitgirls ve „Fit s müsli“ Fruitgirls ve „Fit s müsli“


Fruitgirls ve „Fit s müsli“ Fruitgirls ve „Fit s müsli“
Počet zobrazeni celkem: 3564
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 26
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce