Pátek 24. 5. 2024  |  Svátek má: Jana
Počet článků: 20

Náš Písařík opět zazářil

Rubrika: Redakce » Soutěže
Adéla Dostálková  11.12.2014
I letos se časopis Písařík probojoval do celostátního finále soutěže „Školní časopis roku 2014“. Vyhlášení se konalo v pondělí 1. prosince v aule Střední polytechnické školy v Brně a přebrali jsme hned několik ocenění.

Cesta do Brna byla dramatická. Kvůli nečekanému zhoršení počasí a ledovce na území republiky trvala dvakrát déle a na místo jsme přijeli se značným zpožděním. Vystrašené a naštvané obličeje cestujících nebyly pro tentokrát vizitkou nevinného řidiče. Na autobusovém nádraží nás už netrpělivě vyhlížela paní učitelka a rychlým krokem, který nasadila, jsme se přesunuly na tramvajové nástupiště.
Po příchodu do budovy a registraci jsme byly poslány na zahájení, ale to už bohužel končilo. Důležitou informací, kterou jsme naštěstí ještě zaslechly, byla témata následujících workshopů a začátek odpoledního programu.

Redaktorky na poradě s ředitelem soutěže Petrem Kantorem Redaktorky na poradě s ředitelem soutěže Petrem Kantorem


Vybrala jsem si přednášku o tvorbě tiskovin a novinových článků. Dozvěděla jsem se spoustu užitečných rad pro budoucí tvorbu. Další dílna, kterou navštívila naše redakce, se týkala prezentace časopisů a jejich hodnocení. Oběd v podobě bagety jsme si všichni vychutnali a pomalu se shromáždili k slavnostnímu vyhlášení.

Školní časopis roku - soutěžící Školní časopis roku - soutěžící


Moderátorem akce byl ředitel soutěže Petr Kantor z ASK ČR. Po úvodním slovu přešel k první, zároveň i jediné individuální kategorii, a to „Článek měsíce“. Moje úvaha byla vybrána jako nejlepší článek za měsíc červenec.

Článek měsíce Článek měsíce


Tímto oceněním byl odstartován náš úspěšný den. První místo jsme obdrželi za „Webový časopis“ a „Titulku“, v kategorii „Obsah“ jsme získali místo třetí.

1. místo pro webový časopis 1. místo pro webový časopis


1. místo - titulka 1. místo - titulka


3. místo - obsah 3. místo - obsahPřed námi byla ještě poslední skupina diplomů čekajících na své předání, kde už jsme s žádnou další cenou nepočítaly. Příjemným překvapením tak pro nás i paní učitelku bylo absolutní vítězství mezi časopisy základních škol v České republice a s tím darování peněžního šeku a poukazu na víkendový žurnalistický kemp.

Školní časopis roku - ocenění pro Písařík Školní časopis roku - ocenění pro Písařík


1. místo pro tištěný časopis 1. místo pro tištěný časopis


Při zpáteční cestě jsme vstřebávaly celodenní zážitky, společně se těšily na pochvalu od pana ředitele a skvěle naladěné se vracely domů.

fotografie - zdroj: Facebook - Školní časopis roku
Počet zobrazeni celkem: 3540
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 26
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce