Pátek 1. 12. 2023  |  Svátek má: Iva
Počet článků: 17

Výlet na Slovensko

Rubrika: Cestování
Lucie Plachá  10.9.2014
Je brzo ráno. Celá rodina sedá do auta a vyrážíme za rodinou na Slovensko. Čeká nás dlouhá cesta v autě. Z okna sleduji krajinu, města a vesnice, kterými projíždíme. Po hodině a půl jsme se blížili k hraničnímu přechodu Makov. Vyjeli jsme kopec, kde byla cedule Bumbálka - hraniční přechod. Při sjíždění kopce se na našich mobilech se objevila SMS zpráva „Vítejte na Slovensku“.

Výlet na Slovensko; foto: Lucie Plachá Výlet na Slovensko; foto: Lucie Plachá


Výlet na Slovensko; foto: Lucie Plachá Výlet na Slovensko; foto: Lucie Plachá


Najeli jsme na dálnici. Na Slovensku se mně líbila krajina, protože mají hodně pastvin. Pásly se na nich krávy nebo ovce. Projeli jsme mezi Malou a Velkou Fatrou a v dálce jsme viděli Vysoké Tatry. Na vrcholcích byl sníh. Jízda dlouhým tunelem napříč pohořím. V Bardějově to vypadalo jako v ruské pohádce, kostely měly cibulové střešní věže.

Výlet na Slovensko; foto: Lucie Plachá Výlet na Slovensko; foto: Lucie Plachá


Po osmi hodinách jsme dorazili do cíle, do vesnice Stebnická Huta. Na konci vesnice cesta už nepokračovala dál, bylo to jak konec světa. Konečně jsem (poprvé) viděla rodinu, kterou znám jen z vyprávění. Večer, jak jsme se ubytovali, tak byla venku, ale opravdová černá tma, žádné pouliční lampy nesvítily, jen hvězdy na nebi. Ale tolik jsem ještě neviděla!

To byl nejkrásnější zážitek, protože mám ráda hvězdy.
Počet zobrazeni celkem: 3703
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 21
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce