Pátek 24. 5. 2024  |  Svátek má: Jana
Počet článků: 20

Školní časopis roku 2014 aneb Písařík obhájil loňské vítězství

Rubrika: Redakce » Soutěže
Adéla Dostálková  23.4.2014
Ten den jsem se probudila do krásného slunečného rána. Byl čtvrtek 3. dubna a v Olomouci se konalo vyhlašování krajského kola soutěže Školní časopis roku 2014. Za redakci Písaříku jsem se spolu s Nikolou Dostálikovou a p. uč. Krupičkovou vydala vlakem z nezamyslického nádraží do našeho krajského města. Cílem byla budova Okresní knihovny Olomouc, kde celá akce probíhala.
Z nádraží jsme šly volným tempem a povídaly si o minulém ročníku této soutěže, který naše redakce vyhrála, takže jsme jely obhajovat loňské prvenství.

Samotné vyhlášení se konalo v prostorách knihovny pro veřejnost v 10:00 hodin a my jsme opět získali 1. místo v kategorii druhý stupeň základních škol a 1. místo v kategorii webových časopisů. Tím postupujeme v obou kategoriích do celostátního kola, které se bude konat na podzim.

Školní časopis roku - krajské kolo Olomouc Školní časopis roku - krajské kolo Olomouc


Školní časopis roku 2014 Školní časopis roku 2014


Školní časopis roku 2014 Školní časopis roku 2014


Po vyhlášení následoval workshop rozdělený do tří částí. Povzbuzeny krásným umístěním jsme všechny zadané úkoly bez problémů splnily a nezaskočilo nás ani napsání pozvánky na ples v podobě novinového článku. Respektovaly jsme při tom rady jedné z lektorek, že článek by neměl nikdy začínat datem.

Školní časopis roku - krajské kolo Olomouc Školní časopis roku - krajské kolo Olomouc


Po opuštění budovy jsme asi hodinu volného času využily k návštěvě restaurace McDonalds na olomouckém Horním náměstí, abychom se občerstvily na cestu domů. Tento příjemný den jsme si opravdu užily a věříme, že budeme stejně úspěšní i v celostátním kole.

Tak nám držte palce! :-)
Počet zobrazeni celkem: 3688
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 23
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce