Neděle 3. 3. 2024  |  Svátek má: Kamil
Počet článků: 8

Se sborníkem v Praze

Rubrika: Akce školy » 2012/2013
Adéla Dostálková  1.12.2012
Společně s Nikčou Dostálikovou, Ondrou Benešem a Nikolou Čechovou jsem se 20. listopadu 2012 vydala na vyhlašování soutěže „Nadílka našich dílek“ do Prahy. Jako doprovod s námi jela paní učitelka Krupičková. Naše čtveřice byla vybrána proto, poněvadž jsme ve sborníku měli každý svůj příspěvek. Celý sborník se jmenoval „Barvy podzimu“ a skládal se z fotek a textů týkajících se tohoto ročního období.

Z Nezamyslic jsme vyjížděli už ve 04:48 ráno – nejdříve směr Brno. Na místo jsme dorazili kolem šesté hodiny. Rychlým krokem jsme se pak s paní učitelkou přemístili ke Grandhotelu v Brně, odkud autobusy STUDENT AGENCY odjíždí. Po usednutí do luxusního autobusu jsme byli velice překvapeni. Kožené sedačky, na kterých byla obrazovka s výběrem hudby, filmů, her, k objednání káva, čokoláda a jiné teplé nápoje u procházející „palubní průvodčí“ po dobu jízdy zdarma. Měli jsme se báječně a paní učitelka bezpochyby také. 

Před Prahou bylo ohlášeno, že se blížíme k cíli a poté si „průvodčí“ vybrala od cestujících sluchátka a odpadky. Konečná byla na Florenci. Prošli jsme hlavní budovou a nastoupili do metra. Vystoupili jsme u muzea a měli přímo před nosem sochu svatého Václava na koni. Paní učitelka nás pohotově vyfotografovala a cesta k základní škole, ve které se konalo vyhlašování soutěže, mohla pokračovat.

Cestou jsme použili dva druhy dopravních prostředků – metro a autobus. Potom jsme šli ještě kousek po svých a byli v cíli. Zvenčí vypadala škola mírně zchátrale, ale uvnitř byla krásná. Měla několik pater a my jsme zamířili až do úplně posledního. Tam se konalo vyhlášení. Po příchodu do velkého sálu nás náhodně rozdělili do skupin. Moje skupina měla zelenou barvu, Nika Dostálíková měla skupinu modrou společně s Ondrou Benešem a Nikču Čechovou zařadili do skupiny žlutých.

V 10:30 proběhlo slavnostní zahájení, na kterém jsme se dozvěděli program dne. O půl jedenácté jsme se všichni rozešli do jednotlivých dílen. Pro mě byla první dílna strašná nuda! Vyprávěli jsme si o vzniku knížky. A to jsem měla před sebou ještě další dvě. Netrpělivě jsem tedy čekala na polední přestávku. Druhá dílna mě však překvapila. Hráli jsme tam hry, u kterých jsme se lépe poznali. O půl druhé bylo autorské čtení ze školních sborníků. Nika Čechová řekla něco málo o vzniku toho našeho a já přečetla svůj příspěvek. Ze začátku se mi třásl hlas, neboť přede mnou byl plný sál stejně starých „puberťáků“, ale ke konci to už bylo dobré.

Soutěž sborníků Praha; foto: Jarmila Krupičková Soutěž sborníků Praha; foto: Jarmila Krupičková


Ve 14:00 hodin vyhlásila porota výsledky soutěže. Náš sborník dostal čestné uznání. Po tomto vyhlášení se konala ještě třetí tvůrčí dílna. Na tu jsme však nečekali, jelikož jsme se s paní učitelkou domluvili, že se ještě zajdeme podívat na Staroměstské náměstí. Cestou k autobusu jsme se zastavili v McDonaldu na slíbenou zmrzlinu, protože ten den měla svátek Nikola a my jsme mezi sebou dvě měli.

V Praze; nakreslila Adéla Dostálková V Praze; nakreslila Adéla Dostálková


Cesta domů proběhla bez komplikací a přijeli jsme na čas. Z Brna domů nás dopravil tatínek Nikoly Dostálíkové.

Výlet byl pro mě příjemně stráveným dnem a obohatil mě o nové poznatky. Už se těším na další!
Počet zobrazeni celkem: 3442
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 15
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce