Pátek 24. 5. 2024  |  Svátek má: Jana
Počet článků: 19

Strakatá komedie

Rubrika: Akce školy » Představení
Ondřej Beneš  19.6.2013
Naši spolužáci ze ZUŠ si pro nás připravili francouzskou pohádku „Strakatá komedie“. Hlavní hrdina byl taškář, který řešil problémy jiných lidí. Jako první potkal Kolombínu, která byla nešťastná kvůli tomu, že si měla vzít za manžela toho, koho neměla ráda. Jako dalšího potkala strašlivého Matamora, který se měl právě stát manželem Kolombíny.

Matamoro byl hrubý generál, který se chlubil různými hrdinskými činy, které si sám vymyslel. Dále tu byl Pierot, který měl rád Kolombínu a Kolombína měla ráda jeho. Otec Kolombíny ale Pierota považoval za budižkničemu, a tak nechtěl, aby se za něj Kolombína provdala. Naštěstí taškář s Pierotem vymysleli lest. Napovídali Matamorovi, že u jejich chaloupky straší a že má ty strašidla vyhnat.

V noci přišel Matamoro na domluvené místo. Tam už čekal Pierot s taškářem zabalení v prostěradle, aby vypadali jako duchové. Začali Matamora strašit. Ten vzal rázem nohy na ramena a nikdo ho tam nikdy už neviděl. A kdo chce vědět, jak to bude pokračovat, ať se na to sám podívá. :-)

Počet zobrazeni celkem: 3785
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 27
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce