Neděle 14. 7. 2024  |  Svátek má: Karolína
Počet článků: 19

Den Země v 6. A

Rubrika: Akce školy » Projektové dny
A. Koutská, F. Trunečka  16.4.2013
1. Zeměpisná dílna

První dílna, kterou naše třída navštívila, byla zeměpisná. Nejprve každá skupinka dostala pohlednice a měli jsme za úkol poznat, ze kterého státu to je. Byl na výběr: Vietnam, Švédsko, Indie, Gruzie a Dominikánská republika. Poté jsme měli seřadit obrázky podle měsíců. Na závěr si každý udělal pohlednici ze země, kam by rád jel na dovolenou.

6. A při práci; foto: Lucie Zelinková 6. A při práci; foto: Lucie Zelinková


2. Přírodopisná dílna

V přírodopisu jsme dělali pokus s chlorofylem a následně jsme vyráběli spektroskop. Na interaktivní tabuli nám paní učitelky pustily návod a pak už bylo jen na nás, jak úkol splníme.

3. Dílna českého jazyka

Následovala dílna českého jazyka. Tam jsme dostali za úkol vytvořit pohádku, dopis, legendu nebo báseň o Slunci. Každý si něco našel, o čem by psal nebo kreslil.

6. A; foto: Lucie Zelinková 6. A; foto: Lucie Zelinková


4. Fyzikální dílna
V této dílně jsme nejprve zhlédli film o využití energie. Pak nám paní učitelka Formánková rozdala pracovní listy a my měli lepit letopočty k textu, který popisoval důležité události o energii. Následně jsme ve skupinách vyrobili větrníky. Poté nám pan ředitel ukázal pokus s elektrikou.

5. Výtvarná dílna

Ve výtvarné dílně jsme dostali za úkol namalovat temperami téma Slunce a duha. Dostali jsme černé a bílé papíry. Na černém měl být vesmír, jak si ho představujeme. A na bílém Slunce a duha.

Slunce a duha - práce ve výtvarné díně - 6. A; foto: L. Zelinková Slunce a duha - práce ve výtvarné díně - 6. A; foto: L. Zelinková


Dílna ICT :-)

Projektový den, který proběhl 4. 4. 2013, byl zaměřen na Slunce. Každá třída vyslala jednoho nebo dva žáky do učebny ICT. Z naší třídy vyslali mě a Tadeáše Vymazala. Naší hlavní prací bylo sestavit Sborník třídy. K tomu jsme potřebovali vytvořit přední a zadní stranu sborníku, přepsat zprávy z dílen od spolužáků (psal je Filip Trunečka) a sesbírat a vytřídit všechny pracovní listy, co naše třída vypracovala. Asi si myslíte, že to bylo rychle hotové, ale nebylo. Po vytvoření titulní stránky a zadní strany, kde jsme vložili i fotku třídy a seznam žáků, se vše vytisklo a zalaminovalo. Pak se všechno zkompletovalo a zbývalo jen vše svázat.

Práce na sbornících; foto: Nikol Pilchová Práce na sbornících; foto: Nikol Pilchová

Počet zobrazeni celkem: 4477
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 63
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce