Pátek 24. 5. 2024  |  Svátek má: Jana
Počet článků: 19

Den Země v 7. A

Rubrika: Akce školy » Projektové dny
Dostálíková N., Dostálková A.  14.4.2013
Ve čtvrtek 4. 4. 2013 jsme měli projektový den. Byli jsme rozděleni do pěti dílen. Naše třída začala výtvarnou výchovou, poté následoval zeměpis, přírodopis, český jazyk a jako poslední dílna byla fyzika.

7. A; foto: Lucie Zelinková 7. A; foto: Lucie Zelinková


1. dílna – Výtvarná výchova

Projektové dopoledne pro sedmou třídu začalo výtvarnou výchovou. Žáci museli použít velkou fantazii, aby ztvárnili výtvory podle zadání a také představ paní učitelky Křupkové. Klukům bylo uloženo vytvořit podle vlastních představ vznik Slunce. Podle paní učitelky se to podařilo všem. Děvčata zase dostala za úkol namalovat Slunce jako šperk. Musely si vymyslet nějakou výzdobu a přitom použít hlavně žlutou a dozlatova zabarvenou barvu. Všem se to nakonec povedlo za tři čtvrtě hodiny a po zvonění se už všichni stěhovali do jiné třídy.

Slunce - práce žáků 7. A; foto: Nikol Pilchová Slunce - práce žáků 7. A; foto: Nikol Pilchová


Slunce - práce žáků 7. A; foto: Nikol Pilchová Slunce - práce žáků 7. A; foto: Nikol Pilchová


2. dílna – Zeměpis

Dopolední program pokračoval zeměpisem. Ve skupině jsme dostali 12 obrázků, ve kterých jsme museli poznat stát. Obrázky se musely seřadit od ledna do prosince a také podle činnosti, které se dějí v daných měsících. Poté musel každý žák vytvořit pohled zaslaný do země, do které by se chtěl podívat.

3. dílna – Přírodopis

V další dílně – přírodopisné – jsme dostali stonky fazole. Paní učitelka nám dala hmoždíř s chlorofylem. Museli jsme 10x nanést tekutinu z chlorofylu na papír. Poté jsme nakreslili nákres fazole (stonku) a popsali jej. Ze vzorku jsme extrahovali hlavně zelená rostlinná barviva – chlorofyly. :-)

Chromatogram; foto: Lucie Zelinková Chromatogram; foto: Lucie Zelinková


4. dílna – Český jazyk

V českém jazyce nám paní učitelka rozdala papíry s instrukcemi, ve kterých jsme měli za úkol:
• napsat pohádku (legendu) o Slunci
• vymyslet sci-fi příběh (Život na Slunci aj.)
• vytvořit dopis Slunci
• napsat báseň o Slunci
• nakonec jsme kreslili obrázek – Slunce

5. dílna – Fyzika

V další dílně fyziky nám paní učitelka Formánková a pan ředitel Jordán pustili na interaktivní tabuli video o energii. Dívali jsme se cca 5 minut a potom jsme dostali na vyplnění pracovní listy. Týkaly se historie energie. Měli jsme za úkol seřadit data s danými druhy využívání energie. Nakonec jsme skupinově vyráběli větrníky.

Větrník - fyzikální dílna; foto: Nikol Pilchová Větrník - fyzikální dílna; foto: Nikol Pilchová


Dílna – ICT :-)

Dnes jsme měli projektový den na téma SLUNCE. Každá třída vyslala jednoho nebo dva zástupce do dílny ITC, aby vytvořili sborník. Byla to práce jen pro druhý stupeň. Za naší třídu byly vyslány dvě žákyně – Monika Šebáková a Nikola Dostálíková.
Nejdříve jsme vytvářely titulní stranu a poté zadní stranu sborníku. Trvalo nám to o trochu déle, než mělo, ale zvládly jsme to. Po zalaminování jsme kompletovaly pracovní listy spolužáků z jednotlivých dílen. Také jsme přepisovaly práci naší spolužačky Adély Dostálkové, která psala o tom, co se děje v jednotlivých dílnách. Dílnu ITC vedla paní učitelka Krupičková. Vzhledem k její spolupráci a pomoci jsme to všichni měli moc pěkné.
Žákyně z 9. A Nikola Pilchová a žačka z 8. B Lucie Zelinková nám nosily fotky tříd, které jsme použily na zadní stranu našeho sborníku. Všem se práce v „IT podpoře“ moc líbila a doufáme, že brzy bude podobná akce! :-)

Sborníky; foto: Nikol Pilchová Sborníky; foto: Nikol Pilchová
Počet zobrazeni celkem: 4713
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 18
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce