Čtvrtek 20. 6. 2024  |  Svátek má: Květa
Počet článků: 19

Pravěk - Projektový den v šesté třídě

Rubrika: Akce školy » Projektové dny
Jesica Čuriová  19.12.2012
Už ve středu jsem se těšila na projektový den, který se konal 6. prosince ve čtvrtek. Očekávala jsem velkou zábavu, legraci, úspěch a spolupráci, a to se přesně stalo.

Přinesli jsme si pomůcky jako např. lepidlo, nůžky, příborový nožík. Nejdřív nám paní učitelka rozdala papíry, na kterých jsme měli všelijaké úkoly např. hádanky. Pak jsme hráli hru, která se jmenuje MILIONÁŘ. Hra se hrála tak, že na tabuli naskakovaly otázky týkající se pravěku. Jestliže skupina měla správnou odpověď, měla jeden bod.

Pak jsme zpracovávali projekt, na kterém jsme spolupracovali ve skupině. My jsme měli téma Doba ledová. Měli jsme různě rozdělené práce. Někdo hledal informace, někdo stříhal potřebné obrázky a někdo zase napsal podrobnosti o daném tématu. Jakmile jsme měli projekty hotové, skupiny si stouply před tabuli a povídaly o svém projektu. Také o tom, kdo co dělal a jak se nám spolupracovalo.

A pak přišla keramika, dělali jsme všelijaké hrníčky, všem to hodně šlo, ale já se přiznám, trošku jsem se s tím patlala a moc mi to teda nešlo. Pak jsme my holky vyráběly z ovoce náramky a řetízky, a kluci naopak zbraně.

Na konec jsme si celá třída stoupla před tabuli s našimi výrobky a paní učitelka nás vyfotila a rozdala nám diplomy. Všichni jsme si to hodně užili a byli jsme rádi, že jsme tento projektový den měli. ☺

Projektový den - 6. A; foto: Jarmila Krupičková Projektový den - 6. A; foto: Jarmila Krupičková
Počet zobrazeni celkem: 4385
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 60
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce