Pondělí 17. 6. 2024  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 29

Velikonoce (v Anglii a v Dobromilicích) :-)

Rubrika: Velikonoce
Kamila Janová  14.4.2011
Velikonoce lidé oslavují po celém světě.

V 5. třídě jsem si dopisovala s dětmi z Anglie a zeptala jsem se jich, jak se u nich slaví Velikonoce. Napsali mi, že v Anglii se slaví tak, že se velikonoční vajíčka schovávají pod stromy nebo po celé zahradě. Ten, kdo jich najde nejvíce, je vítěz a může si je nechat. A sníst je. :-) A samozřejmě že i ten, kdo jich našel méně, si je může nechat a sníst je. :-)

Velikonoční výzdoba Velikonoční výzdoba


V naší vesnici Dobromilice se Velikonoce také slaví. Každý rok pořádáme velikonoční jarmark. Minulý rok jsem s kamarádkou prodávala kraslice, věnečky na dveře a různé obrázky do květináčů.

Ale počasí se nám nezdařilo a strašně pršelo, tak se jarmark musel uskutečnit v naší škole v Dobromilicích. Ale nic nezabránilo tomu, aby si lidé mohli koupit naše vytvořené ozdoby. A nakonec nezbyl ani jeden kus, protože se všechno prodalo.

Když jsme se pak s kamarádkou prošly po naší vesnici, všude v oknech byly naše vyrobené ozdoby a okna zářila velikonoční výzdobou. Moc nás to potěšilo, protože jsme věděli, že se lidem naše vyrobené ozdoby libily.

Proto je vytváříme každý rok na Velikonoce – i letos!!
Počet zobrazeni celkem: 8746
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 62
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce