Pondělí 17. 6. 2024  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 822
Nejhezčí žáci u nejhezčí památky :-); foto: web školy

Zážitkový deník z Anglie

11. 6. 2019Někteří z vás si určitě přečetli v minulém díle Písaříku Zážitkový deník z lyžáku, kde byly popsány jak ty nejlepší zážitky, tak i poměrně divné situace, které se tam odehrály. A protože se toho spoustu odehrálo i v Anglii, tak jsem se o tom rozhodla napsat.
Buckinghamský palác ve, kterém sídlí královská rodina.; foto: web školy

Postřehy z Anglie...

10. 6. 2019Každý jednou alespoň slyšel o Anglii. V tuto dobu asi kvůli brexitu. Ale také kvůli způsobu života Angličanů, královské rodině či typických britských fazolí. My jsme se školou tuto zemi rozhodli prozkoumat a také změnit náš pohled na Angličany jako takové.
Nezamyslické mažoretky; foto: Anežka Jordánová

Otevírání pramenů ve Skalce

3. 6. 2019Jak určitě víte, ve Skalce jsou lázně a můžete tam najít celkem čtyři léčivé prameny. Každý pomáhá proti něčemu jinému. Dřív mi vůbec nechutnaly, ale teď můžu říct, že všechny jsou dobré. Rozhodně se nenechte odradit jejich „vůní“.
Májka; foto: Petr Jordán

Kácení máje

2. 6. 2019Když se májka postaví, jednou se musí zase pokácet, a tak tomu bylo i v Nezamyslicích. A když měli se stavbou máje o den náskok, tak ji i o den dřív - neboli již 31. května - pokáceli.
Anketa - Komunikace

Jak komunikujeme?

7. 5. 2019Připravili jsme si pro vás ankety o komunikaci. V dnešní době spíše komunikujeme přes sociální sítě, než abychom šli ven. Takže výsledky ankety nebyly moc překvapivé.

A tady jsou výsledky za jednotlivé třídy (pruhový graf) i za celý druhý stupeň (kruhový graf):
Avangers - ilustrační foto;  zdroj: csfd.cz

Recenze filmu Avengers: Endgame

6. 5. 2019Dovoluji si říct, že se jedná o nejočekávanější film od začátku května minulého roku. Jak už nám prozradilo několik trailerů, film clip, super wiew a také se k nám dostavil teaser + potitulková scéna ve filmu Captain Marvel a mnoho dalších těchto scén se bude jednat o velkolepou událost a také velký posun pro samotné MCU (Marvel Cinematic Universe).
Ukliďme si Česko; foto: web školy

Ukliďme si Česko!

15. 4. 2019Také máte pocit, že kamkoliv se podíváte, tak vidíte odpadky a nepořádek? My jsme to tak viděli, a tak se naše škola zapojila do ekologického projektu „Ukliďme si Česko“.
Jaro; nakreslila Simona Procházková

Jaro

1. 4. 2019Procházet se po zahrádce, která se probudila po mrazivé zimě, je skvělý pocit. Vůně čerstvě rozkvetlých květin mi totiž napovídá, že už se konečně dostavilo jaro. Žlutě zbarvené sluníčko mi dodává energii a po dlouhé době i pocit tepla. Konečně ze sebe můžu shodit to teplé oblečení.
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce