Čtvrtek 20. 6. 2024  |  Svátek má: Květa
Počet článků: 209

Projekt 72 hodin aneb jak jsme sázeli stromky

Rubrika: Akce školy
Patrik Havlíček  28.10.2017
Jako každý jiný den jsme i v pátek 13. 10. šli všichni do školy. Ale v pátém až devátém ročníku jsme měli jenom dvě vyučovací hodiny.

Další vyučovací hodiny totiž probíhal projekt 72 hodin. Některé třídy šly uklízet okolí školy a další místa v Nezamyslicích. Naše třída bude sázet stromky!. :-)

Projekt 72 hodin Projekt 72 hodin


Před odchodem jsme rychle vyrobili vzkaz pro budoucí generace, který zakopeme pod jeden ze stromků. Na papír jsme napsali vzkaz a všichni jsme se podepsali, paní učitelka vytiskla fotku a ještě jsme přidali náramek s logem projektu. Vše jsme uložili do skleněné lahve.

Projekt 72 hodin Projekt 72 hodin


A mohli jsme vyrazit směr Těšice!

Na rozcestníku mezi Těšicemi, Dřevnovicemi, Tištínem a Nezamyslicemi jsme měli nachystanou práci. Byla tu voda, stromky třešní, rýče a další pomůcky k sázení stromků.

Pustili jsme se do práce. Ondra s Pavlem začali vykopávat první uschlý strom k odstranění a hned na to kopali díru pro nový strom.

Projekt 72 hodin Projekt 72 hodin


Já s Jirkou a Kamilem jsme vytrhli další strom a také jsme kopali jámu. Kamil se od nás odpojil a šel pomáhat Martinovi. My dva jsme zatím usadili strom. Zahrabali jsme ho a zaházeli. Šli jsme pomoct holkám, které sázely stromky opodál. Ale řekly nám, že tu díru máme zpátky zahrabat, protože tam byly cihly. Tak jsme to udělali. 

Projekt 72 hodin Projekt 72 hodin


Pak jsme kopali další jámu na další strom. Přidal se k nám Ondra a postupovali jsme pořád stejně.
Až jsme měli hotovo, všichni společně – holky si kluci – jsme zasázeli ještě jeden malý keřík. Všichni jsme se snažili a práce nám šla dobře od ruky. 

Projekt 72 hodin Projekt 72 hodin


Jednou si na třešních třeba všichni pochutnáme. 

Projekt 72 hodin Projekt 72 hodin
Počet zobrazeni celkem: 2457
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 22
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce