Čtvrtek 7. 12. 2023  |  Svátek má: Ambrož,Benjamín
Počet článků: 5

Pátého prosince... chodil Mikuláš :-)

Rubrika: Akce školy » Mikulášská nadílka
Tina Haluzová  9.12.2016
Tak jako každý rok, tak i letos po naší škole chodil Mikuláš s anděly a čerty v podobě převlečených deváťáků. Já jsem byla jedním z nich. Převlečená za čerta jsem s některými mými spolužáky navštívila všechny děti, které navštěvují Masarykovu základní školu v Nezamyslicích. Postupně jsme navštívili všechny třídy, reakce dětí, když nás uviděly, byly k nezaplacení.

Mikulášská nadílka 2016; foto: web školy Mikulášská nadílka 2016; foto: web školy


V pondělí, hned první hodinu, jsme se šli všichni připravit na následující akci; protože měl svátek Mikuláš, tak my, deváťáci, jsme se měli převléknout za Mikuláše, čerty a anděly a chodit po škole „strašit“ děti a ty zlobivé donutit přísahat, že se do příštího roku polepší. Takhle to chodí každý rok, ale upřímně si myslím, že se žádné dítě ještě nepolepšilo. Jde prostě o tradici.

Převlékat a líčit jsme se měli na dámských záchodcích. Dost jsme se pobavili už jen při líčení, ale netrvalo moc dlouho a my byli připraveni vyrazit. Jako první jsme navštívili druhé třídy. Některé děti, když nás viděly, se rozplakaly a slibovaly, že už zlobit nebudou, jen ať si je neodvedeme s sebou. Jen kdyby věděly, že jsme pouzí deváťáci, kteří rozhodně nemají zapotřebí unášet zlobivé děti. :D

To ale oni vědět nemohli, a tak po odříkání jejich nacvičené básničky jim naši andílci rozdali sladké bonbony za odměnu. Zajímavé bylo, že plakala především děvčata, která podle paní učitelky byla hodná a kluci, kteří zlobili, z nás měli jen „respekt“.

Mikulášská nadílka 2016; foto: web školy Mikulášská nadílka 2016; foto: web školy


Po opuštění druhých tříd jsme šli navštívit třetí třídy, ve kterých to proběhlo podobně, až na ten pláč. Žáci z nás sice měli strach, ale neplakali. Když Mikuláš odříkal svou řeč o tom, kdo zlobil a měl by se polepšit, jsme my čerti (celkem nás čertů bylo šest) šli „načernit“ všechny žáky třetí třídy.

Zbytek proběhl stejně jako ve druhých třídách - andílci rozdali bonbóny a my mohli odkráčet do dalších tříd…

Mikulášská nadílka 2016; foto: web školy Mikulášská nadílka 2016; foto: web školy


Nakonec byli téměř všichni žáci Masarykovy základní školy špinaví od černých a červených barev na obličej.
Počet zobrazeni celkem: 3230
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 16
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce