Čtvrtek 30. 11. 2023  |  Svátek má: Ondřej
Počet článků: 31

Rozhovor s paní učitelkou Kateřinou Bosákovou

Rubrika: Rozhovory
N. Kuchařová, A. Wagnerová  2.4.2016
1. Co vás přimělo stát se učitelkou?

Mým velkým vzorem byla paní profesorka českého jazyka a literatury na střední škole. Která ve mně doslova probudila zájem o beletrii a jazyky. Když přišlo na rozhodování o budoucnu, má volba byla jasná.

2. Líbí se vám na nezamyslické škole?

Na škole se mi líbí. Každý den je pro mě jiný a to mě baví.

3. Proč jste si vybrala pro svou práci právě naši školu?

Několik let jsem pracovala na malotřídní škole, ale potajmu jsem se občas bavila myšlenkou, jaké by to bylo učit na škole větší. Když jsem tedy byla oslovena nezamyslickou školou, chopila jsem se příležitosti a už ji nepustila. A jsem za to velmi ráda.

4. Jaký předmět jste měla ve škole nejraději a který naopak?

Asi nebude velkým překvapením, že mezi mé „nej“ předměty patřila čeština, tedy krom psaní diktátů  a cizí jazyky. A ty méně oblíbené? Matematika a fyzika pro mě byla a jsou v podstatě cizí slova.

5. Jaká jste byla žákyně? Pilná nebo naopak?

Jak kdy. Spíš jsem patřila k těm pilnějším, ale někdy se také stalo, že jsem se řídila rčením „Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a hned máš dva dny volno.“

6. Odkud pocházíte? Pokud z daleka, máte tam nějaké nářečí? Řeknete nám nějaké slovo, kterému bychom nerozuměli?

Pocházím z města bílých tygrů. Z Liberce. Pokud vím, nemá tento kraj žádné specifické nářečí ani slova, kterým byste neporozuměli. Mluvíme tam, jak vy tady říkáte… „jako Čecháčci“. Nemáme tatu ale tátu, nemáme zemovku ale hadr, váš vršek je u nás zátka a pukače jsou kynuté knedlíky.

7. Jaká je vaše oblíbená knížka/film?

Oblíbená knížka je vždy ta, kterou právě čtu, tudíž teď právě je to Jo Nesbo – Sněhulák. Moc ráda mám také knihy od Bohumila Hrabala. Z filmů nenechám dopustit na staré dobré české komedie a ze zahraničních se vždy ráda podívám na film Forest Gump.

8. Máte oblíbeného interpreta? Pokud ano, jakého?

Samozřejmě oblíbených interpretů je víc. Hudbu českou i zahraniční poslouchám velmi ráda. A úplně nejoblíbenější interpret? Rozhodně Karel Gott. Nevím, jak se to stalo, ale už jako pětiletá jsem všechny otravovala zpěvem jeho písní…a to mi zůstalo .

9. Jak trávíte volný čas?

Volný čas? Co je to?  Moc volného času v současné době nemám, ale pokud se naskytne taková chvilka, snažím se relaxovat. A to všemi možnými způsoby. Výlety s rodinou, procházky se psem, ráda vařím, tu a tam zajdu na jógu, když je pěkně projedu se na kole nebo si prostě jen tak lehnu, vezmu knížku a oddávám se sladkému nicnedělání. 

10. Myslíte si, že škola je základ života?

Smyslem školy je učení. A to nejenom učení předmětů předepsaných v osnovách. Každý z nás se ve škole učí zodpovědnosti a spoustě dalších vlastností potřebných pro život. Takže část toho životního základu škola určitě tvoří.

11. A na závěr, jaký je váš oblíbený citát?

Určitě je více citátů a hesel, kterými se snažím v životě řídit, a které patří mezi mé oblíbené. Kdybych ale měla vybrat pro mě nejlepší, dovolím si citovat Konfucia… „Je lepší položit otázku a vypadat hloupě pět minut, než se vůbec nezeptat a být hloupý celý život.“

Paní učitelka Bosáková Paní učitelka Bosáková

Počet zobrazeni celkem: 3673
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 23
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce