Pátek 24. 5. 2024  |  Svátek má: Jana
Počet článků: 20

Časopis roku 2013 – máme nejlepší webový časopis!

Rubrika: Redakce » Soutěže
Filip Trunečka  10.12.2013
V pondělí 2. prosince se naše redakce, kterou jsem reprezentoval já a mé dvě spolužačky ze 7. A třídy Anna Wagnerová a Adéla Koutská v doprovodu paní učitelky Krupičkové, vydala na celostátní finále soutěže časopisů do Brna.

Cesta byla docela nepohodlná, protože v autobuse, ve kterém jsme jeli, cestovalo plno lidí do školy a práce. Autobus měl chvíli zpoždění, proto jsme na místo dorazili tak tak.

Vyhlášení se konalo na střední škole polytechnické. Přivítal nás Pavel Kantor (hlavní ředitel soutěže) a řekl nám něco k organizaci.

Potom jsme se rozešli do jednotlivých workshopů. Já jsem šel do workshopu pro redakční rady našich časopisů. Paní učitelka šla na workshop věnovaný internetovým stránkám časopisů a holky se vydaly na workshop orientálních tanců.

Ve 12 hodin byl oběd, dostali jsme dvě bagetky a velkou Dobrou vodu. :-)
A pak už bylo očekávané vyhlášení výsledků. Soutěžilo asi 200 časopisů. Do celostátního kola postoupilo 30 redakcí. Někteří redaktoři měli trička propagující jejich časopisy. Jako my. :-)

A jak jsme dopadli? Nejdříve byly udělovány čtyři ceny „Článek měsíce“ a jednu z nich získala Adéla Dostálková z 8. A. Pak už následovaly ceny za tištěné časopisy. V soutěži redakcí, kde jsem obhajoval práci naší redakce, jsme byli druzí. Také jsme zíkali 2. místo za titulku časopisu. Nakonec se vyhlašovaly ceny za webové časopisy. A 1. místo vybojoval náš Písařík – www.skolnicasopis.cz!

Naše redakce v Brně. :-) Naše redakce v Brně. :-)


Brněnskou misi jsme zakončili (tradičně) ve Vaňkovce a pak už následovala cesta domů.
Počet zobrazeni celkem: 3594
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 22
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce