Neděle 24. 9. 2023  |  Svátek má: Jaromír
Počet článků: 19

Den Země v 9. A

Rubrika: Akce školy » Projektové dny
F. Jeřábek, J. Jordán  16.4.2013
1. dílna – fyzika

Dnes začal projektový den - Den Země. Hned první hodinu jsme strávili v učebně fyziky s paní učitelkou Formánkovou a panem ředitelem. Na začátek jsme zhlédli video o energii a o přeměně energie. Poté jsme pokračovali v pracovních listech.

9. A; foto: Lucie Zelinková 9. A; foto: Lucie Zelinková


2. dílna – český jazyk

Ve druhé hodině jsme s paní učitelkou Benešovou a Světlíkovou vytvářeli literární dílo. Každá skupina měla na výběr, o čem bude psát. Buď jsme mohli psát SCI-FI příběhy, nebo básně, samozřejmě o Slunci. Většinou jeden ze skupiny psal a ostatní se podíleli na obrázku, který přiložili ke svému dílu.

3. dílna – výtvarná výchova

Třetí hodina patřila výtvarné výchově. S paní učitelkou Křupkovou jsme měli za úkol nakreslit obrázek. Tento obrázek měl být vytvořen temperovými barvami nebo vodovými barvami. Každý měl na výběr ze dvou témat - erupce Slunce nebo sluneční soustava.

Slunce - práce ve výtvarné díně - 9. A; foto: L. Zelinková Slunce - práce ve výtvarné díně - 9. A; foto: L. Zelinková


4. dílna – chemie

Čtvrtá hodina probíhala s dozorem třech učitelek. Paní učitelka Rotreklová, Kučerová, Drmolová. Díky jejich pomoci jsme sestavili spektroskop. Poté nám paní učitelka Rotreklová povídala detailně o fotosyntéze a o duze. Bylo to velmi zajímavé.

Spektroskop; foto: Nikol Pilchová Spektroskop; foto: Nikol Pilchová


5. dílna – zeměpis

Tuto poslední hodinu jsme měli s paní učitelkou Urbáškovou a Svobodovou. Za úkol jsme měli ve skupině předložené obrázky seřadit podle měsíce a později zjistit, o jaký stát se na určitém obrázku jedná.

Dílna ICT :-)

Do této dílny byl vybrán jeden nebo dva zástupci z každé třídy. Vedla ji paní učitelka Krupičková. Účelem této dílny bylo vytvořit sborník prací třídy, navrhnout a vytvořit přední a zadní stranu časopisu. Obě strany jsme vytvářeli na počítači v programu Word. Vytiskli jsme je a zalaminovali. Mezitím nám dvě fotografky – Nikol Pilchová a Lucka Zelinková – nosily nové fotky, které jsme nahrávali do počítače. Nakonec jsme časopis spojili kroužkovou vazbou s ostatními listy, které jsme od každé skupiny dostali.

Sborníky před dokončením; foto: Nikol Pilchová Sborníky před dokončením; foto: Nikol Pilchová
Počet zobrazeni celkem: 4921
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 32
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce