Pátek 24. 5. 2024  |  Svátek má: Jana
Počet článků: 28

Letos jsme byli na lyžáku i my - osmáci

Rubrika: Akce školy » Ostatní
Lucie Benešová  19.3.2022
Všichni jsme se těšili na lyžařský kurz. Vyjeli jsme kolem oběda a cesta trvala zhruba dvě a půl hodiny.
V Hynčici pod Sušinou na nás čekal náš penzion a o kousek dál byl náš kopec Kraličák.

Z našeho pohledu penzion vypadal jako protiatomový kryt. Penzion měl dvě patra v prvním byli kluci a ve druhém holky. Ale stejně se všichni stále navštěvovali.

LVK 8. ročníků; foto: web školy LVK 8. ročníků; foto: web školy


První den jsme bohužel nešli na kopec, jelikož jsme přijeli pozdě. Aspoň jsme se v klidu vybalili a pojedli zásoby kokin. :-)

První jídlo v penzionu byla večeře, ale vypadala prapodivně - jak za druhé světové. A druhý den ráno jsme pojedli snídani a šli na kopec.

Už ve škole jsme se rozřadili do tří družstev 1. LYŽAŘI, 2. STŘEDNÍ a 3. NELYŽAŘI. Ten den trojky nešly na kopec, ale dvojky a jedničky ano.

Celý týden jsme lyžovali a postupně se z nelyžařů stávali lyžaři. Jezdili jsme na dvojsedačkové lanovce a naštěstí z ní nikdo nespadl.

LVK 8. ročníků; foto: web školy LVK 8. ročníků; foto: web školy


Každé družstvo mělo svůj program. Spoustu věcí o lyžování jsme se naučili. Každý si z lyžáku něco odnesl. Nikdo se nezranil - až na pana učitel Čápa. Ten to odnesl za nás za všechny.

Ale když mluvíme o zranění, tak se zranila i postel, křupla stejně jako ruka. Dobrý tip na otevření láhve je o radiátor, ještě lepší je, když pití skončí na koberci místo v lahvi. Někteří si hráli na opraváře a odmontovali madlo od sprchy.

Sice lyžák utekl rychle, i přesto jsme si to všichni užili. Moc nás bavily i deskové hry, které jsme hráli poslední večer před odjezdem. Ještě jsme měli soutěž ve slalomu, první místo v Lyžařích vybojoval Jiří Doležel, v Středních Lucie Benešová a v Nelyžařích Julie Přikrylová.

LVK 8. ročníků; foto: web školy LVK 8. ročníků; foto: web školy


Nesmíme zapomenout na závod na lopatách, tady vyhrál Jiří Doležel. Také jsme měli karaoke a každý něco zazpíval a na vítěze čekala sladká odměna. Vítězové byli Daniel Antoníček, Daniel Žvátora a Matěj Horák. Každý měl z lyžáku krásné vzpomínky.

LVK 8. ročníků; foto: web školy LVK 8. ročníků; foto: web školy


Nadešel den, kdy jsme odjeli domů, ale nikomu se moc nechtělo, jelikož jsme se velice bavili. Ráno jsme ještě lyžovali, bylo volné lyžování, někdo si s sebou vzal telefon a nafotil krásné fotky.
Potom jsme šli na oběd, dobalili jsme se a vyrazili jsme na cestu domů.

Hned jak jsme dorazili do Nezamyslic, tak si každý odjel svou cestou. :)
Počet zobrazeni celkem: 659
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 26
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce