Neděle 14. 7. 2024  |  Svátek má: Karolína
Počet článků: 27

Na tohle nechci zapomenout

Rubrika: Literární tvorba » Zamyšlení
Anežka Jordánová  1.2.2021
Nebudu lhát, ale stal se mi opravdu nespočet nezapomenutelných věcí a bylo by obtížné vybrat jen jednu, ale na (ne)štěstí je tu je jedna věc, která převyšuje všechno ostatní. Rok 2020. Ano, tohle byla opravdu jízda a myslím si, že by nebylo na škodu si připomenout, jak rychle se svět dokáže otočit vzhůru nohama. S klidem vám můžu říct, že na tohle do konce života nezapomenu a vsadím se, že vy také ne.

Začalo to jako každý jiný rok, člověk je zase o rok starší a snaží se nějak přežít nekončící období nudné neveselé zimy. Přichází únor a do zpráv najednou vtrhne nečekaná zpráva: „V Číně se rozšířil nový nebezpečný virus… bla bla bla.“ Šílící lidé vymetají obchody, dezinfekce nakupují v litrech, mouky a cukry po kilech, závodí mezi sebou, kdo má větší zásoby roušek, ministři zdravotnictví se střídali jak na běžícím páse, svět se jednoduše zbláznil. MODERNÍ APOKALYPSA JE TU!

Postupně covidí démon začal ovládat i celou Evropu a Ameriku. Česko patřilo mezi poslední státy, které se do nadvlády tohoto zla ještě nedostaly. Samozřejmě využilo této výhody a stalo se „Best in COVID“. Všichni víme, kdo tuhle hlášku řekl, a víme, že to byla pouhá chlouba, a jak se říká: „Karma je zdarma“. Vše se najednou obrátilo proti nám. Nesmyslně vysoká čísla nakažených lidí, zavřené školy, zavřené obchody, nesrozumitelná opatření, ve kterých se ani samotná vláda nevyzná, nikde nic k sehnání… tohle už není žádná apokalypsa, tohle je čistě KONEC SVĚTA!

Ano, možná trochu přeháním, ale řekněte mi, kdo by tohle čekal? Čekali byste, že si budete muset v neděli ráno přivstat, abyste šli nakoupit jídlo na čerpací stanici, protože obchody s potravinami byly uzavřené? Čekali byste, že se půjdete projít ven se stejnou věcí na obličeji, kterou doktoři nosí při operacích? Čekal by snad někdo, že škola bude probíhat přes video hovory? Tohle opravdu překvapilo všechny a jen tak se na tuhle situaci nezapomene. Všechno se nám vryje do paměti a bude nás to strašit ještě dlouhou dobu.

Jen si představte, že za pár let budete svým dětem, vnučkám, synovcům, neteřinkám vyprávět o tomhle stejně, jako vám babičky vyprávěly o válce. V podstatě se to moc neliší. Také jsme bojovali, slabší padli, silnější zvítězili.

Ilustrační graf - Best in COVID; Anežka Jordánová Ilustrační graf - Best in COVID; Anežka Jordánová
Počet zobrazeni celkem: 1740
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 100
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce