Čtvrtek 20. 6. 2024  |  Svátek má: Květa
Počet článků: 6

Cizinci na naší škole

Rubrika: Akce školy » Projekt Edison
Veronika Dosoudilová  21.10.2016
Již od začátku školního roku nás paní učitelky v angličtině připravovaly na to, že k nám dorazí cizinci. Celkem nás bylo vybráno 7 žáků z 9. ročníku, kteří jsme je měli tzv. na starost, dělali jim průvodce a trávili s nimi volný čas.

V pondělí 26. září k nám konečně přijeli a my byli nervní, jací budou a jestli si s nimi budeme rozumět. Já jsem jako deváťačka dostala Italku Paolu.

Paola byla ze Sicílie a měla 27 let. Když jsme je viděli poprvé, přišlo mi, že nic neumím říct anglicky. Nervozita postupně opadávala a začali jsme si rozumět. První, co ji a ostatní stážisty čekalo, bylo přivítání s prvním a následně druhým stupněm.

Po přivítání jsme postupně navštěvovali jednotlivé třídy a Paola jim prezentovala něco o své zemi. Dozvěděli jsme se zajímavosti o životě v Itálii a dokonce si žáci společně s Paolou zazpívali italskou hymnu.

Šli jsme se i společně se Sarou, podívat do školky, kde si Paola se Sarou společně s dětmi zacvičily jógu a pohrály si s dětmi na zahrádce.

Paola ve školce; foto: web školy Paola ve školce; foto: web školy


Volný čas po škole jsme trávili téměř se všemi cizinci v parku. Hráli jsme různé hry, na kterých jsme se domluvili. Jeden den jsme si dokonce udělali výlet na kolech do Němčic a následně absolvovali kolotoče u nás v Nezamyslicích. 

Předposlední den si stážisti připravili akci s názvem GLOBAL VILLAGE, kde jsme se dozvěděli informace o jednotlivých zemích a dokonce ochutnali jejich jídla. Náš poslední výlet byl v pátek do Kroměříže.
Počet zobrazeni celkem: 2836
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 59
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce