Čtvrtek 20. 6. 2024  |  Svátek má: Květa
Počet článků: 20

Workshop s panem Švejnohou - Finále soutěže „Školní časopis roku 2012“

Rubrika: Redakce » Soutěže
Adéla Dostálková  18.12.2012
Dne 3. prosince 2012 jsem se vydala společně s paní učitelkou Krupičkovou, Ondrou Benešem a Nikou Dostálíkovou do Brna na vyhlášení celorepublikového kola soutěže o nejlepší časopis roku a nejlepší článek měsíce.

Zahájení trvalo zhruba půl hodiny a potom byl rozchod do dílen. Já a Nika jsme si vybraly dílnu s cestovatelem panem Švejnohou, který nám vyprávěl různé zajímavé věci o Africe. Na základě jeho vypravování jsem napsala následující článek.

______________________________________________________________________

Afrika

V Africe žije mnoho kmenů. Mezi nejznámější a nejzajímavější patří Masajové a Mursiové. Mají mnoho tradic, které jsou pro nás „nenormální“. Například jako znak dospělosti si vyráží dva přední zuby. To absolvují mezi desátým a patnáctým rokem života. Kdo nemá vyražené zuby, není pokládán za dospělého. Nesmí používat zbraně. Jako další zvyk si prořežou ret a vloží si do něj špalíček – honěný talířek. Také si potrpí na co největší díry v uších vytvořené jakýmkoliv způsobem. Tyto tradice musí dodržovat i nejkrásnější žena, která má hodnotu 39 krav. Krávy a jiná zvířata se pokládají za platidlo. Zajímavostí je, že Afričané nakupují ozdoby v české republice, přesněji v Jablonci.
Fotografie a bližší informace najdete na www.svejnoha.cz

Adéla Dostálková, 7. A

Web cestovatele Davida Švejnohy – www.svejnoha.cz Web cestovatele Davida Švejnohy – www.svejnoha.cz

Počet zobrazeni celkem: 4188
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 45
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce