Neděle 11. 5. 2025  |  Svátek má: Svatava
Počet článků: 840
[1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7]  [ dalších 7 ]  [ Poslední ]
Anthropos Brno 2024; foto: web školy

Anthropos Brno 2024

9. 1. 2025Obě osmé třídy se 17. prosince vypravily do Pavilonu Anthropos v Brně, kde jsme se všichni ocitli v dávné době.
Prohlédli jsme si pravěké nástěnné malby, kopie pravěkých venuší a díky pestrému programu jsme se také dozvěděli mnoho informací o předchůdcích člověka.
Pan učitel Petr Zemánek; foto ze soukromého archivu

Rozhovor s panem učitelem Petrem Zemánkem

8. 12. 2024Jedním z našich angličtinářů je pan učitel Mgr. Petr Zemánek. Požádali jsme ho o rozhovor a ten si teď můžete přečíst. :-)

1. Co vás přivedlo na naši školu?

Chtěl jsem učit a pan ředitel mi nabídl místo.
Finále Školní časopis roku 2024 - Brno

Celostátní finále školních časopisů

28. 11. 2024Naše redakce se vždy těší na celostátní setkání redaktorů časopisů a na vyhodnocení jejich časopisů. To se letos opět konalo v Brně na Fakultě mediálních studií a žurnalistiky.

22. listopadu 2024 jsme se tedy vydali do Brna na Multimediální den. Každá redakce mohla vyslat pouze 7 svých zástupců, spolu se mnou se na setkání vydali ještě Tereza Halouzková, Lukáš Herodek, Maria Kuzenko, Elena Přibylová, Aneta Rumplíková a Liliana Venhudová.
Podzim, foto: Maria Kuzenko

Procházka podzimní krajinou

23. 11. 2024Procházím se podzimní krajinou. Vítr mi něžně rozcuchává vlasy. Rozhlížím se kolem sebe a říkám si: „Co krásného letos podzim přinesl?“

První, čeho si všimnu, jsou listy, co tančí po obloze. Podzim je stromům krásně zbarvil. Musím se zastavit a chvíli obdivovat jejich taneční sestavu. Přijde mi, že si ji dlouho nacvičovaly. Nemůžu dlouho stát. Podzimní den rychle ubíhá a příroda pod pokrývkou tmy není moc líbezné místo.
Den jazyků

Den jazyků

20. 11. 2024V pátek 11. října se na naší škole uskutečnil Evropský den jazyků.

Žáci devátých ročníků připravili zajímavá stanoviště, která se týkala daných států. Mezi hlavní stanoviště patřily země, jejichž jazyky se vyučují na naší škole.

Mezi jazyky států, které žáci představovali, patřila zejména
Evropský den jazyků; foto: web školy

Evropský den jazyků

20. 11. 2024Dne 11. října jsme ve škole oslavovali evropský den jazyků. Byla to skvělá příležitost na lepší poznání států nám blízkým.
Tento den hlavně pořádali deváťáci, ale osmý a sedmý ročník přispěl také. Vše bylo velmi propracované, jako například kostýmy a dokonce i lahodné ochutnávky.
Den jazyků - stánek ruštinářů; foto: web školy

Den jazyků - ruský stánek

20. 11. 2024V hodinách ruského jazyka jsme se měsíc chystali na Evropský den jazyků. Paní Učitelka nám dala kartičky s různými slovy z ruštiny. Naším úkolem bylo je přiřadit k sobě a rozdělit si je na skupiny. Na dni jazyků jsme si je připravili na stoly
Čtení ve školce

Čtení pro školku

15. 11. 2024I letos jsme se aktivně zapojili do celostátní akce Celé Česko čte dětem. Je to skvělá spolupráce mezi základní a mateřskou školou.

První týden v listopadu jsme se se spolužačkami z osmé a deváté třídy vydaly číst pohádky dětem
z mateřské školky.
[1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7]  [ dalších 7 ]  [ Poslední ]
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce